Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент підписав закон про відкриття декларацій

Ілюстративне фото: president.gov.ua
Декларанти мають подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024 року — за поточний рік.

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про відкриття Єдиного державного реєстру декларацій.

Про це стало відомо з картки законопроєкту №9534 "Пропозиції Президента України до Закону про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану". У картці сказано, що сьогодні закон повернутий із підписом президента.

Згідно із документом, в Україні відновлюється обов`язкове електронне декларування для чиновників дердавного рівня та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Верховна Рада України розглядала питання про відновлення електронного декларування 5 вересня. Тоді рішення ухвалили, однак правку щодо негайного відкриття е-декларацій відхилили. За добу петиція з вимогою до Володимира Зеленського про накладення вето на цей законопроєкт набрала необхідні більше ніж 25 000 підписів українців.

12 вересня Зеленський наклав вето на закон про е-декларування. 20 вересня на засіданні Верховної Ради України схвалили вето, яке наклав Президент України Володимир Зеленський на законопроєкт про відкриття електронних декларацій. Єдиним нардепом у Верховній Раді, який під час голосування був проти відкриття електронних декларацій, став харків'янин Дмитро Микиша.

Реєстр електронних декларацій мають відкрити за 60 днів після набуття чинності закону. Декларантам потрібно подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024 року — за поточний рік.

Як писав KHARKIV Today, громадська організація "Чесно" виявила сумнівні правки у законі. Наприклад, це надання дозволу не вказувати у декларації орендовану нерухомість площею до 75 квадратних метрів, якщо витрати на неї компенсуються. Окрім цього, Нацагентство з питань запобігання корупції не буде перевіряти інформацію у деклараціях, якщо вона вже перевірялася раніше та у ній не виявили порушень. Позаштатних радників Офісу президента та уповноважених президента не зобов'язали подавати декларації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.