Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пожежі в екосистемах: горить вся Харківська область

Фото: Лозовской горсовет
За минулу добу рятувальники виїжджали на гасіння пожеж понад шістдесят разів.

Масштабні пожежі сталися в Богодухівському, Валківському та Лозівському районах. Рятувальники називають причиною їх виникнення людський фактор. В одній з пожеж загинула жінка

31 березня рятувальники 61 раз виїжджали на гасіння пожеж, пов'язаних з горінням сухої трави, торішнього листя, очерету та сміття. Загальна площа пожеж склала близько 60,5 гектара. Про це повідомили в Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області.

Одна з таких пожеж сталася в селі Павлівка Богодухівського району, вогонь поширився на площі один гектар. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло 38-річної жінки.

Як повідомили у відділі комунікації Головного управління Нацполіціі в Харківській області, тіло жінки направили до моргу для встановлення причини смерті. За попередньою інформацією, смерть не кримінальна. Слідчі порушили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

"Після отримання результатів розтину буде прийнято подальше правове рішення", — пояснили в поліції.

пож
Фото: ДСНС в Харківській області

У Вовчанському районі відбулися дві масштабні пожежі в екосистемах — горіли дев'ять гектарів сухої трави та очерету (п'ять гектарів — в селі Федорівка і чотири — в місті Вовчанськ).

Також рятувальники виїжджали гасити великі пожежі в Балаклійському, Дергачівському, Харківському, Ізюмському та Чугуївському районах області. Менші за площею пожежі сталися за добу майже по всій території Харківської області.

Рятувальники наголошують: чи не єдиною причиною виникнення вчорашніх пожеж в екосистемах став людський фактор.

пожар

Як повідомили в Лозівській міській раді, з 29 по 31 березня горіли великі площі балок в Катеринівському, Садівському і Переможанському старостинських округах. Найбільше постраждало село Іванівка, там живуть птахи, які занесені до Червоної книги. У Лозівській міськраді також відзначають причетність людей до пожеж.

"За роки спостережень єгері вже вивчили паліїв — це в основному люди, які випасають худобу, аграрії, які самовільно збільшують площу полів, і селяни, які підпалюють сухостій без очевидної причини", — пояснили в міськраді.

Голова лозівської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Петро Зінченко і єгер Юрій Семеренко щодня об'їжджають угіддя, гасять пожежі, в яких гинуть птахи і зайці.

по

Пожежа в Катеринівському старостинському окрузі, яка сталася 30 березня, несла загрозу не тільки тваринам, а й місцевим жителям. Пізно ввечері невідомий підпалив луки біля будинків. Це побачив єгер, пожежу загасили, проте в ній загинули птахи і тварини. Це стало відомо, коли ​​наступного дня над згарищем зібралися ворони.

За словами єгеря Семеренка, сильний вітер і темінь не дають шансу врятуватися від пожеж мешканцям лугів і балок, які гніздяться в сухій траві.

Рятувальники закликають жителів Харківської області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки біля лісових масивів і на відкритих територіях, не провокувати пожежі в екосистемах. Якщо ви помітили загоряння, телефонуйте за номером — 101.

Як писав KHARKIV Today, в Україні в 18 разів зросли штрафи за спалювання трави.

13 квітня 2020 року депутати Верховної Ради ухвалили закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження навколишнього середовища щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу". Тепер штраф за самовільне спалювання трави становить від 3 060 до 21 420 гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.