Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пожежа на території Благовіщенського собору. Фоторепортаж

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Дим від пожежі налякав багатьох харків'ян, але вогонь вдалося швидко загасити.

Собор відкритий для парафіян, але електроенергії немає.

Близько 08:50 11 січня на території Свято-Благовіщенського собору на площі Благовіщенській, 1 почалася пожежа у технічному приміщенні. Першим негаразд помітив один із співробітників. Про це KHARKIV Today повідомив староста собору Володимир.

"Судячи з усього, закоротила проводка. Помітив співробітник. Після того, як він почув "бах" — відчинив двері, зазирнув усередину, звідти повалив дим. Був звук, як при замиканні проводів. Співробітник спочатку думав гасити вогнегасником, але побачив, що дуже сильно горить. Побіг за мною, я викликав пожежників. Через п'ять хвилин приїхали пожежники, ще 15 хвилин чекали, доки відключать електрику",— розповів староста.

У головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій у Харківській області уточнили — гасили пожежу в одноповерховій господарській будівлі площею 100 кв. м.

На момент прибуття першого із чотирьох підрозділів рятувальників будівля палала на площі 60 кв. м. О 09:32 пожежникам вдалося локалізувати загоряння і о 09:43 повністю його ліквідувати.

"За попередніми даними, вогонь знищив внутрішнє облицювання стін і церковний інвентар. Розташований поруч Свято-Благовіщенський собор не постраждав", — повідомили рятувальники.

Причину виникнення пожежі з'ясовують.

На 10:30 у соборі не було світла. Парафіянам у вході не відмовляли.

Раніше було відомо, що у підсобному приміщенні на території храму сталося замикання електрощита, від якого "підживлюється" підсвічування собору.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.