Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Потрібна вода і моторні човни. Як харків'яни рятують людей і тварин у Херсоні

Фото: Офіс Президента
Волонтери з Харкова вирушили на затоплену Херсонщину

Харків'яни збирають гуманітарну допомогу для постраждалих від воєнного злочину Росії — руйнування Каховської ГЕС. Волонтери везуть до зони лиха питну воду та медикаменти і їдуть самі, щоб на моторних човнах вивозити людей та тварин.

У ніч на 6 червня російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. Уже вранці харківські організації та окремі волонтери почали збирати допомогу для жителів Херсонської області. Від учора активісти з Харкова працюють в затопленому місті під обстрілами, вивозять людей, собак та навіть кіз. 

Потрібно 50 тонн води на день

У перший же день трагедії харків'яни відгукнулися на трагедію — десятки людей запропонували херсонцям, що залишились без житла, оселитися в своїх будинках та квартирах. Але поки що евакуація з підтоплених районів триває, потерпілих в основному не везуть кудись далеко, а розміщують у Херсонській та Миколаївській областях. Проблема полягає в основному в тому, щоб вивезти всіх людей і тварин з районів, які затопило і куди не дістатися транспортом. Тому 7 червня деякі харківські волонтери зібрали кілька човнів із моторами та поїхали до Херсону.

Волонтер Станіслав Жадан на своїй сторінці в Instagram дає поради тим, хто планує найближчим часом їхати в Херсон допомагати. Дуже потрібні човни. Вони швидко виходять з ладу, бо постійно натикаються на дерева, стовпи та будівлі, які пішли під воду. 

"Сюди потрібно везти човни — стільки, скільки довезете, бажано моторні, надувного човна з невеликим мотором буде достатньо", — каже волонтер.

херсон
Терміново потрібні моторні човни. Фото: ДСНС

Звичайні човни на веслах не підходять, бо течія доволі сильна, їх зносить. Крім того, окупанти обстрілюють місто — гатять як раз по точках збору для евакуації та рятувальному транспорту. Моторний човен швидко маневрує, а на веслах не вдасться за кілька секунд сховатися від обстрілу.

Найбільша потреба херсонців зараз — питна вода. Потрібно десятки тонн на день — 50 і більше. Воду везуть з усієї країни, зокрема з Харкова.  Волонтерка Анастасія Шафранська збирається виїхати до Херсону на початку наступного тижня і шукає помічників — потрібні люди з мікроавтобусами, аби довезти речі першої необхідності.

"Катастрофічна потреба у воді, немає ні технічної, ні питної. Куплятимемо тару для води, корм для тварин, засоби від кліщів, а також засоби від комарів, бо увечері над водою піднімається пар, комарі сильно дошкуляють", — розповіла Анастасія KHARKIV Tоday.

За її словами, зараз безліч магазинів, аптек та невеликих компаній організували збір необхідного для херсонців. Один з таких пунктів знаходиться на проспекті Перемоги, 58а біля "Класу". Туди можна нести засоби гігієни, ліки, переноски для тварин, засоби проти комах, потрібні також ліхтарі, генератори та паливо для човнів. Одяг на даний момент потрібен тільки великих розмірів, бо більшість евакуйованих — люди похилого віку. 

Допомогти на воду, човни, засоби першої необхідності:

Монобанка Анастасії Шафранської

Монобанка Станіслава Жадана

Можна безкоштовно відправити речі через "Нову пошту", у відділення Херсон №1. Отримувачем потрібно вказати БФ ОNUKY. 

Збирають допомогу і в області, зокрема, у Первомайському. Як повідомляє міська рада, приносити допомогу можна в ПК "Хімік", з 9-00 до 15-00, у будні дні. Потрібні одноразовий посуд, постіль, чаї, їжа швидкого приготування, ліки, павербанки, засоби гігієни. Просять не нести консервацію в склі та продукти, що швидко псуються. 

Собаки, кози та кури воді

Від рукотворної катастрофи потерпають не лише люди. У зоні підтоплення опинилися сотні диких і домашніх тварин. Зоозахисні організації направили до Херсону своїх волонтерів. У Херсоні працюють і активісти "Порятунку тварин" з Харкова. 6 червня вони завантажили в автобуси сотні переносок та двома екіпажами поїхали до затопленого міста. Як і рятувальники людей, вони плавають вулицями на човнах з моторами та шукають тварин — в основному це собаки, які рятуються на дахах затоплених будівель. Але трапляються й інші тварини.

"У перший день разом з іншими волонтерами та мешканцями Херсона вдалося евакуювати 55 тварин: 21 собаку, 14 котів, 17 кур, трьох кіз", — розповіли зоозахисники.

У той день вони потрапили під обстріл, рятувальну операцію довелося перервати до настання темряви.

Найбільше покинутих тварин — в мікрорайоні Острів. Туди дуже важко дістатися через сильну течію. Іноді тварин не вдається врятувати, бо вони дуже налякані і не підходять близько до людей.

Буває й таке, що господарі тварин, що в паніці швидко тікали з будинків і забували там тварин, повертаються по них з рятувальниками — це, як правило, щасливі історії возз'єднання. Але у більшості врятованих котів і собак господарі невідомі. Їх розміщують у тимчасових притулках в Херсоні, вивозять до Миколаєва та навіть у Харків. Притулки "Рудий кіт", "Домовенок", "Мяу Рум" погодились прихистити херсонських чотирилапих. 

Допомогти "Порятунку тварин" можна за такими реквізитами:

ПриватБанк 4246 0010 0389 8081 Шпак Галина

Монобанк 5375 4114 1629 5207 Шпак Галина

PayPal: animaladoption.ua@gmx.de

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.