Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пошкоджений окупантами ліцей у Харкові майже відновили

Фото: ХОВА
"Обдарованість" обстріляли на початку війни.

У ліцеї відновили овочесховище, замінили вікна. двері та подали до приміщень тепло.

Харківський ліцей-інтернат "Обдарованість" відновлюють за кошти з резервного фонду держбюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області. Роботи розпочали на початку жовтня. На сьогодні вони майже завершені. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на директора департаменту капітального будівництва ХОВА Сергія Жукова.

"Основна функція і використання цих коштів — це відновлення і консервація об'єкта до опалювального сезону. Наразі об'єкт підключений до опалення, роботи —  на завершальній стадії. Орієнтовна вартість цих робіт становить приблизно 8 мільйонів гривень", — сказав Сергій Жуков.

Як розповів головний інженер, російський снаряд влучив в овочесховище в ліцеї — воно зазнало найбільших руйнувань. Уламками був пошкоджений основний корпус, покрівля спортивної зали та гуртожитку, вибиті вікна. Наразі вікна замінили, реконструювали вхідну групу до головного корпусу, а також гуртожиток і овочесховище. Окрім того, замінили покрівлю над спортивним залом.

"Загалом вже встановили приблизно 150 металопластикових вікон, вхідні двері, закінчуємо роботу з відкосами. Найбільші пошкодження були в овочесховищі, оскільки там стався прямий приліт у плити перекриття. Тож зробили гідроізоляцію і нині овочесховище працює у звичайному режимі", — сказав інженер.

За інформацією ХОВА, до війни в "Обдарованості" навчалися 300 учнів із Харківщини та сусідніх регіонів, які мають здібності до вивчення природничо-математичних дисциплін. Під час війни дітей евакуювали. Зараз учні навчаються у дистанційному режимі. Ліцей надавав прихисток жителям, у тому числі деокупованих територій. За останні місяці в ліцеї перебували понад 3000 мешканців деокупованих населених пунктів.

"Протягом кінця лютого і березня цього року наш заклад кілька разів потрапляв під обстріли. Для того, щоб зберегти життя дітей, ми організували евакуацію від початку повномасштабного вторгнення рф. І, фактично, з першого дня приймали жителів району в наших укриттях. А також робили все, щоб зберегти майно закладу", — розповів директор "Обдарованості" Валерій Поливанний.

Як писав KHARKIV Today, Міністерство культури та інформаційної політики України збирає гроші на відбудову Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка. Необхідно зібрати щонайменше 128 мільйонів гривень. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.