Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Помічник окупантів на Куп’янщині проведе сім років за ґратами

Фото: СБУ
Чоловік добровільно пішов на співпрацю з ворогом.

Колаборант займався благоустроєм для окупантів та видавав гроші мешканцям села у період захоплення частини Харківської області.

Влітку 2022 року 47-річний мешканець Куп’янського району добровільно зголосився працювати на  представників окупаційної влади. Чоловік зайняв посаду "виконуючого обов’язки помічника начальника Дворічанського територіального управління Куп’янської військово-цивільної адміністрації Харківської області".

"Обіймаючи цю псевдопосаду, зловмисник вирішував соціально-побутові питання мешканців с. Кам'янка Куп'янського району Харківської області. Він давав розпорядження з благоустрою населеного пункту, організовував забезпечення мешканців села дровами та видачу їм грошових коштів у розмірі 10000 рублів рф, після чого збирав відомості про отримання зазначених коштів", .

Співробітники СБУ затримали колаборанта у травні минулого року на звільнених територіях області.

На підставі зібраних доказів, суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність), та призначив йому 7 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна.

Як писав KHARKIV Today, підприємця з Куп'янська ув'язнили на три роки за співпрацю з росіянами. Сергій Ганус працював під час окупації міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.