Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підприємця з Куп'янська ув'язнили на три роки за співпрацю з росіянами

Фото: СБУ
Сергій Ганус працював під час окупації міста.

У суді підприємець провини не визнав.

Червонозаводський районний суд Харкова виніс вирок власнику продуктової бази у місті Куп'янськ Сергію Ганусу. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді трьох років ув'язнення, позбавлення права займатися господарською роботою на десять років та конфіскації майна. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

За даними слідства, після захоплення Куп'янська Ганус продовжив вести господарську роботу та взаємодіяв із загарбниками: він займався продажем товарів місцевим жителям та окупантам, торгував продуктами та побутовою хімією, зокрема виробленими у Росії, Білорусі та у т. зв. "ЛНР". Гроші отримував у рублях.

У суді Ганус не визнав провини. Він сказав, що займається підприємництвом із 90-х років. Коли Куп'янськ окупували, на базі працювали 20 людей. Хто саме це був, Ганус не пам'ятає. Чоловік каже, що під час окупації дозволяв продавати продукцію і за гривні, і за рублі. Також він заявив про людей, які змушували його брати патент, тиснули на нього і погрожували закрити базу.

"До нього на базу під час окупації понад п'ять разів приходили люди в цивільному одязі, без зброї, їхніх прізвищ Ганус не пам`ятає. Вони начебто змушували брати патент на торгівлю. Він сприймав вказаних осіб як представників незаконних органів влади. Ганус каже, що фізичну силу до нього не застосовували, але тиснули психологічно. Йому особисто пропонували зареєструватися в незаконних органах окупаційної влади спочатку до 1 вересня, а потім до 1 жовтня 2022 року. Про умови отримання патенту та його вартість він не був обізнаний. Представники незаконних органів влади та окупаційної адміністрації погрожували, що можуть забрати на "підвал" або закрити базу-склад. Усно йому дозволяли працювати, тому він продовжував здійснення вказаної господарської діяльності за погодженням із ними. Каже, що працював, щоб надавати допомогу населенню", — пише ХАЦ.

Під час окупації Ганус нібито роздавав "гуманітарку" жителям. З початку вересня 2022 року разом із дружиною хотів залишити Куп'янськ, товари зі складу роздати. Колаборант каже, що дорогою з Куп'янська після деокупації на кожному блокпосту роздавав українським військовим продукти, і запевняє, що під час окупації не взаємодіяв із росіянами. У суді свідки підтвердили, що під час окупації база продовжила працювати, там розраховувалися рублями та продавали російські товари. 

Суд встановив, що одна з військових частин Збройних сил України надала Ганусу медаль "За добру справу" 8 травня минулого року, оскільки той надавав їй техніку. Однак ХАЦ зазначив: ця допомога надійшла уже, коли була відкрита щодо Гануса кримінальна справа. Також суду надали подяки Ганусу від благодійних організацій та розповіли про те, що той безоплатно приймав на зберігання "гуманітарку" Куп'янської міської військової адміністрації.

Винним Гануса визнали за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

з
Сергій Ганус. Фото: "Маразм" / Telegram

Як писав KHARKIV Today, 55-річного Сергія Гануса затримали у червні 2023 року

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.