Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Помічник окупантів із Циркунів проведе за гратами понад 10 років

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Чоловік здавав людей, у яких були матеріальні цінності та запаси палива.

Колаборант проведе понад десять років у тюрмі.

Київський районний суд Харкова виніс вирок жителю села Циркуни (Харківський район) Ярославу Ярошенку, який допомагав російським окупантам. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді 10,5 років та позбавили права на 12 років займати посади в органах влади. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

За даними слідства, Ярошенко із квітня по травень минулого року надавав російським військовим продукти, віддав генератор, водяну помпу, дав ключі від автомобілів Mazda 6, Lexus 470 LX і Land Cruiser. Окрім цього колаборант здавав окупантам односельців, які мали матеріальні цінності та запаси палива, та допомагав їм орієнтуватися на місцевості.

Винним чоловіка суд визнав за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Проте сам Ярошенко провину не визнав. Він заявив, що не спілкувався з окупантами й не їздив із ними транспортом. Свідки розповіли, що Ярошенко раніше займався купівлею-продажем машин. Коли село перебувало під окупацією, заводив машини, аби окупанти могли їздити на них, і забирав автівки сусідів для потреб загарбників. Жителі не хотіли віддавати машини, проте Ярошенко їм погрожував. Крім того, за їхніми словами, Ярошенко їздив із російським командиром на машині "Жигулі" із позначкою окупантів "Z", привозив російські армії картоплю.

"Покази свідків, які кажуть про те, що Ярошенко співпрацював з росіянами, називає наклепом через те, що вони самі співпрацювали з окупантами. Ярошенко заявив у суді, що під час війни втратив житло, де проживав зі своїми батьками. Окрім того, у його дружини через хвилювання сталося переривання вагітності, тому він не може виявляти добре ставлення до окупантів", — розповіли у ХАЦі.

У суді на підтримку Ярошенка свідчила його дружина, кума, теща й тесть. Вони казали, що із квітня по травень чоловік знаходився у будинку куми, нікуди не виходив.

Як писав KHARKIV Today, депутат із Харківської області допомагав окупантам перевозити техніку і красти зерно. Підозру отримав Анатолій Єгоров.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.