Полярники з Харкова дісталися української антарктичної станції

Поки що новоприбулі полярники залишаються на криголамі. 

Серед пасажирів криголаму "Ноосфера" є й двоє харків'ян - геофізики Андрій Сопін та Олександр Богомаз.

Науково-дослідний криголам "Ноосфера" дістався Антарктики і причалив поряд з островом Галіндез, де розташована українська станція "Академік Вернадський" (причалити до острова у великих суден немає можливості через мілководдя). Шлях криголама з Чилі на крижаний континент зайняв п'ять днів: "Ноосфера" вийшла з Пунта-Аренаса увечері 25 березня, а ввечері 30 березня (в Україні вже була ніч) дійшла станції. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

"По дорозі зазвичай неймовірно штормова протока Дрейка була ласкава до нашої команди. Вести судно з Чилі в Антарктику українському капітанові Павлу Панасюку допомагав колишній британський капітан криголама Саймон Уоллес, який понад шість років працював у цьому суворому регіоні і має значний досвід. Він зазначив: " Вперше на моїй пам'яті погода в Дрейку була гарною», — розповіли там.

"Ноосфера" доставила на "Вернадський" дуже багато різних потрібних вантажів, але найголовніше - 27-му Українську антарктичну експедицію. На колег дуже чекала команда зимівників 26-ї Української антарктичної експедиції і сезонний загін, які тепер зможуть повернутися додому. У Національному антарктичному науковому центрі припускають, що полярники чекали на "Ноосферу" під синьо-жовтим прапором, як Ассоль корабель з червоними вітрилами.

Через шторм вже біля станції, на жаль, переправити з судна на острів 27-у Українську антарктичну експедицію не було можливості (хвилі надто високі для невеликих човнів), але як тільки погода зміниться, полярники з нової експедиції приєднаються до старожилів "Вернадського" .

У наступні дні продовжуватиметься розвантаження річних запасів їжі, пального, будівельних матеріалів тощо. "Ноосфера" почне свій шлях назад до Чилі з однією цікавою зупинкою - це місце поки що тримають у секреті.

Як писав KHARKIV Today, до зимувального загону нової антарктичної експедиції (14 осіб) увійшли троє харків'ян — два геофізики та дизелісти. Останній прибув на крижаний континент ще в лютому. У складі антарктичної експедиції 2021-2022 років троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат та біолог Антон Пуговкін.