Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Половині шкіл Харківської області не погодили меню

Фото: "Суспільне Харків"
Це пов'язано з невідповідністю нормам харчування.

Держпродспоживслужба не погодила меню на січень 400 навчальним закладам Харківської області (майже 60% навчальних закладів регіону) через те, що меню не відповідають нормам харчування.

Про це "Суспільному" розповів виконувач обов'язків начальника Держпродспоживслужби Харківської області Олександр Овчаренко.

Загалом у Харківській області 700 навчальних закладів.

"Є такі, де терміни розгляду у нас ще не пройшли, але є й ті, які повернуті на доопрацювання. Наприклад, невиконання норм включення молочних продуктів, овочів, фруктів, свіжих м'ясних страв, напоїв. Об'єми та кількість порцій були більші або менші норми", — перерахував причини Олександр Овчаренко.

Якщо під час перевірки Держпродспоживслужба виявить, що у школи не узгоджене меню, штрафуватиме керівника навчального закладу, застерігає в. о. начальника служби.

Фото: "Суспільне Харків"
Фото: "Суспільне Харків"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газовий зашморг для харківського бізнесу. Наскільки подорожчають товари і послуги?

Реформа харчування передбачає модернізацію харчоблоків. Гроші з держбюджету дають на це школам, де кухні маленькі або недостатньо обладнані.

Оновлений харчоблок є у Пісочинському ліцеї. За програмою "Спроможна школа для кращих результатів" торік вони отримали пароконвектомат — кухонне обладнання для одночасного запікання різних страв.

"Задаємо температуру, виставляємо час і вмикаємо старт. Він набагато швидше запікає. І рибу, і котлети ми можемо запікати у цій шафі", — показує кухарка школи Наталя Дядюшко.

Фото: "Суспільне Харків"
Фото: "Суспільне Харків"

Голова відділу освіти Липецької громади Ярослав Костьович каже, що школи громади зможуть перейти на нове харчування восени.

"Якщо зараз десь 20 гривень, то у майбутньому десь 50 гривень — здорожчання. І це викличе негатив у батьків, я розумію", — пояснив він.

Згідно з реформою, школи можуть обрати меню для дітей зі збірки на 160 страв. У ній є такі страви як мінестроне, суп авголемоно, скрамбл, верещака, бланманже.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На шоу МастерШеф переміг гравець у покер із Харкова

Нагадаємо, оновлене меню для шкільних їдалень зі 160 страв презентували наприкінці травня 2021 року. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.