Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дорогі бобові. Які школи Харківської області купують найдорожчу сочевицю

Иллюстративное фото
Стравами з сочевиці почали годувати після введення нового меню.

За кілограм сочевиці школи та дитсадки віддають від 50 до 120 гривень.

У новому шкільному меню від відомого кулінара Євгена Клопотенка для різноманітності вибору гарнірів крім рисової, гречаної та вівсяної каш додали булгур, сочевицю та кускус. Ціни на закупівлю продуктів для нового шкільного меню у різних навчальних закладах області порівнює Харківський антикорупційний центр. Цього разу вони перевіряли ціни на сочевицю, її вартість варіюється від 50 до 120 гривень за кілограм.

"Виявилося, що найдорожча сочевиця буде у деяких обласних школах у Харкові та у дитячих садках Балаклії. Так, у Балаклійських дошкільних навчальних закладах сочевицю купують по 88 гривень за кілограм. Договір підписали напряму, ігноруючи всілякі аукціони, поряд у Балаклійській спеціальній школі вартість цього продукту становила 90 гривень", — розповіли антикорупційники.

Для порівняння вони привели відділ освіти у Чкалівській громаді, який уклав договір на купівлю сочевиці за ціною 50 гривень за кілограм. Це понад у півтора раза дешевше, ніжу  Балаклії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без ковбаси. Школам та дитячим садкам Харківської області погодили нове меню

"Майже рекордна ціна опинилася у Харківській спеціальній школі №3 обласного підпорядкування. Вартість сочевиці склала 112 гривень за кілограм. Постачальник підприємець Наталія Драган. Ще дорожче — по 120 гривень у ліцеї "Рятувальник". Постачальник підприємець Олександр Харін", — повідомили у ХАЦ.

За їхніми даними, в інших навчальних закладах, підпорядкованих облраді, наприклад, у "Харківській санаторній школі №11", купують сочевицю по 80 гривень за кілограм. Така сама ціна і у договорі, укладеному управлінням освіти адміністрації Київського району міста Харкова, — це вже міське підпорядкування.

Для порівняння антикорупційники наводять "Куп'янську спеціалізовану школу", яка також підпорядковується облраді, де купують сочевицю значно дешевше, ніж у Харкові — по 61 гривні за кілограм.

"Як бачимо, різниця між двома навчальними закладами, що  підпорядковуються обласній раді — удвічі", — додали вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До яких шкіл Харківської області втридорога купують приправи

Щодо інших громад області, то у ХАЦ дізналися, що у Сахновщині сочевицю купують по 69 гривень за кілограм, у Вовчанську — 85 гривень за кілограм, у Краснограді — по 60 гривень за кілограм.

"Ціни на сочевицю в області збігаються за тенденціями із закупівлями інших продуктів харчування для навчальних закладів. А тенденція така — є навчальні заклади, які купують продукти та дбають про економію, а є ті, хто підписує угоди на захмарні суми", — розповіли антикорупційники.

Нагадаємо, оновлене меню для шкільних їдалень зі 160 страв презентували наприкінці травня 2021 року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.