Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полонених на Харківщині добровольців з Америки намагаються включити в списки на обмін

Фото: The Washington Post
Військові Інтернаціонального полку вийшли на зв'язок з рідними.

Полонених на Харківщині американських військових Александера Дрюке та Енді Г'юна утримують у Донецьку.

Александер Дрюке виходить на зв'язок з родиною. Про це пише The Washington Post з посиланням на відповідну телефонну розмову, записану минулого тижня, яку матір Дрюке передала виданню.

"У мене все добре. Наразі немає реальної небезпеки", — сказав Дрюке.

Полонений розповів, що він знаходиться в одиночній камері, де мало місця, та сподівається, що уряд США домагатиметься його звільнення. З Г'юном він бачився напередодні, коли була зустріч з адвокатом. Як повідомляє The Washington Post, це була п'ята розмова між Александером та його родиною за час, поки він перебуває у полоні. 

За словами родин полонених Александера та Енді, переговори по їхньому визволенню ускладнюються тим, що вони знаходяться у полоні самопроголошеної "Донецької народної республіки", яка не визнана урядом США й там немає дипломатичної присутності. Державний департамент США зазначив, що він підтримує зв'язок з "українською та російською владою", проте поки нової інформації щодо процесу визволення полонених не надав.

"Ми прагнемо дізнатися якомога більше і підтримуємо зв’язок із сім’ями. З поваги до приватного життя сімей у цей час нам більше нічого додати", — сказано у відповіді Держдепартаменту США.

The Washington Post відправив запит й до посольства Росії у Вашингтоні, проте відповіді не отримав.

На сьогодні кожна розмова між Александером Дрюке та його родиною проводиться за участю урядового персоналу США, який спеціально призначили для цієї справи. Тітка полоненого Діана Шоу каже, що за ним уважно спостерігають під час дзвінків. Останній дзвінок, минулої п'ятниці, тривав чотири хвилини та був менш напруженій, аніж раніше. Родина заявила, що уряд США намагається домовитися про включення Дрюке та Г'юна до списку на обмін.

"Дзвінок, який родина відредагувала, видаливши особисті дані, тривав понад чотири хвилини і підкреслював поточні дипломатичні зусилля між Сполученими Штатами, Великобританією та Україною. Шоу сказала, що офіційні особи працюють над тим, щоб Г'юн були включені до списку ув’язнених для потенційних дій, таких як звільнення за домовленістю", — зазначили у The Washington Post.

Як стверджує родина Дрюке, він поїхав за кордон, аби навчати українських військових володіти американською зброєю, участі у бойових діях не брав. Наречена іншого полоненого — Г'юна каже, що він, окрім навчання українських військових та доставки медичного обладнання, дійсно взяв у руки зброю.

Нагадаємо, добровольців із США 39-річного Александера Дрюке та 27-річного Енді Г'юна окупанти взяли у полон під час бою за село Ізбицьке Харківської області 9 червня. Александер Дрюке та Енді Г'юн стали першими американцями, що потрапили у полон під час російської війни. Дрюке та Г'юн — ветерани Збройних сил США, які відправилися на передову, аби допомогти Україні.

21 червня стало відомо, що Александера Дрюке та Енді Г'юна утримують у Донецьку. Їм може загрожувати смертна кара.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.