Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полковник "Гром" навчатиме харків'ян національному спротиву: що про нього відомо

Фото: ХОВА.
Олександр Заліван закінчив Національну академію оборони України, борав участь у трьох війнах.

У Харкові цивільних навчатимуть загальновійськовій підготовці. Центр підготовки населення до національного спротиву працюватиме у місті та трьох районах області.

У ХОВА пройшла нарада щодо початку роботи Обласного центру підготовки населення до національного спротиву, де обговорювали можливості фінансування та матеріально-технічну базу закладу. Рішення про створення Центру на базі індустріального парку "Рогань" прийняли депутати Харківської обласної ради наприкінці 2023 року. Керівником призначили колишнього кадрового військового Олександра Залівана. 

Що про нього відомо: військовий на пенсії, полковник, закінчив Національну академію оборони України, у складі розвідгрупи брав участь у захисті Харкова під час повномасштабної війни, у деокупації Харківщини поблизу Гракового. Залівану 62 роки, він віце-президент "Товариства учасників руху", балотувався до Харківської міської ради від партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, але не пройшов, працював у Харківському університеті повітряних сил, нагороджений медаллю “За військову службу Україні”.

Інструкторами у Центрі будуть учасники бойових дій, військовослужбовці, офіцери.

За інформацією голови Харківської обалсної ради, до навчання зможуть долучитися харків'яни віком від 18 років. Тим, хто планує отримати загальновійськову підготовку, викладатимуть такі дисципліни: психологічна, національно-патріотична, тактична, вогнева підготовка,
тактична медицина, військова топографія, безпека бою, військова топографія, заходи безпеки при поводженні з озброєнням, військовою технікою тощо.

Бажаючі у перспективі зможуть долучитися до лав ЗСУ, для цього необхідно пройти курс військовопрофесійної підготовки. Інструктори також навчатимуть роботі у складі бойової групи. 

Як писав KHARKIV Today, жителів Харківського області готуватимуть до національного спротиву: навчатимуть протидіяти диверсантам та ворожим розвідгрупам, основам мінної безпеки та домедичної допомоги. Відповідного листа про створення регіонального центру надсилав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.