Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полігон у Харківській області засаджують ялівцем і тополею

Фото: Харьковский горсовет
Дерева і чагарники висадять на 13 гектарах площі полігону.

Висаджування дерев стало завершальним етапом рекультивації старого полігону.

26 листопада на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів почали висаджувати дерева і чагарники. Загалом планують висадити 2,6 тисячі саджанців ялівцю, 200 саджанців спіреї та 620 — тополі. Загальна площа посадки становитиме 13 гектарів. Про це повідомили у Харківській міській раді з посиланням на директора комунального підприємства "Муніципальна компанія по поводженню з відходами" Юрія Суярка.

Дерева і чагарники висаджують співробітники Муніципальної компанії по поводженню з відходами, екоактивісти, студенти Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" і Харківської національної академії міського господарства ім. Бекетова.

"Ми вийшли на фінішну пряму. За допомогою рослин ми не лише зміцнимо схили колишнього полігону, а й зможемо значно покращити якість повітря — збагатити його киснем та іншими корисними речовинами", — пояснив Юрій Суярко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У саду Шевченка висадять магнолій і ялин на 1,5 мільйона гривень

Як розповів директор Муніципальної компанії по поводженню з відходами, до цього полігон укрили геомембраною, зверху поклали фільтраційний шар і насипали ґрунт, це потрібно для запобігання попаданню полігонного газу в атмосферу.

Нагадаємо, на старому полігоні пробурили 35 свердловин для видобутку біогазу, його переробляють на електроенергію, яку планують використовувати для роботи майданчика сміттєпереробного комплексу, залишки відправлятимуть на Дергачівську підстанцію.

Як писав KHARKIV Today, станом на вересень 2021 року на Дергачівському полігоні було виконано 95% робіт з модернізації. У майбутньому на полігоні планують відкрити гірськолижну трасу, сортувальну станцію запустять до кінця цього року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.