Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

13 квітня, 2021 - 20:30

Поки без другої дози: першу партію індійської вакцини використають в Харківській області без залишку

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Міністерство охорони здоров'я України гарантує постачання другої партії індійської вакцини.

Перша партія індійської вакцини AstraZeneca (Covishield) розрахована тільки на першу дозу.

Жителі Харківської області з цієї партії не отримають другу дозу. Міністерство охорони здоров'я України обіцяє поставити другу дозу. Про це KHARKIV Today повідомив виконувач обов'язків директора департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Ігор Волченко.

"У нас є лист Міністерства охорони здоров'я, де написано, що всю вакцину ми використовуємо на першу дозу, тому що у неї закінчується термін придатності в червні і тому що Міністерство дає гарантію, що у нам поставлять другу дозу AstraZeneca", — пояснив Волченко .

За його словами, вакцина з першої партії майже використана. Однак, судячи з даних Міністерства охорони здоров'я України, станом на 13 квітня в Харківській області щеплення від коронавірусу AstraZeneca отримали 14 329 чоловік (4479 — в Харкові), зокрема 200 — за останню добу. Тобто, це — майже половина від загальної кількості доз (30 400).

Відзначимо, найбільше вакцинували AstraZeneca в Харківській області медичних працівників — 7297 чоловік (51,6%), інші категорії — 2431 (17,2%). З військовослужбовців щеплення отримали 1425 чоловік (10,1%), соціальних працівників — 782 (5,5%), сфери державної безпеки — 585 (4,1%), сфери освіти — 555 (3,9%), публічних людей і ветеранів бойових дій — 538 (3,8%), людей старше 80 років — 516 (3,7%).

Як писав KHARKIV Today, 25 лютого в Харкові стартувала вакцинація від коронавірусу індійською вакциною Oxford / AstraZeneca (Covishield). Першій щеплення зробили виконувачці обов'язків завідувача четвертим лікувально-діагностичним відділенням Харківської обласної інфекційної лікарні. Відзначимо, сьогодні, 13 квітня, до Харкова привезли 8520 доз китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac. Її застосують як першу дозу для 4260 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.