Поховання на 18 кладовищі Харкова. Слідчі перевірять законність масових могил
На окремому секторі 18 кладовища поховали сотні людей без окремих могил. Часто рідним не повідомляли про те, що відбувається поховання.
Увечері 27 вересня стало відомо про ще одне кримінальне провадження, відкрите за фактом масового поховання на кладовищі неподалік Безлюдівки. До статті 367 (службова недбалість) прокуратура додала ст. 287 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого.
Як пояснив прессекретар Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, слідчі будуть перевіряти можливі порушення законодавства під час проведення поховань на 18 кладовищі. Також під час досудового розслідування буде проведена перевірка законності дій уповоноважених осіб, які приймали рішення про процедуру проведення поховань на 18 кладовищі саме таким чином.
Нагадаємо, на окремому секторі 18 кладовища з 24 лютого поховані сотні людей. Їх ховали у мішках, часто навіть не повідомивши рідних. Серед по-варварьски похованих є діти, жінки, бійці територіальної оборони.
Прокуратура Харківської області відкрила кримінальне провадження за фактом масового поховання на 18 кладовищі Харкова. За словами прокурора Харківської області Олександра Фільчакова, 21 вересня було відкрите провадження за частиною 2 статті 367 КК України (службова недбалість, карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів).
Досудове розслідування у справі буде здійснювати Основ'янський райвідділ поліції.
Раніше Фільчаков повідомляв виданню "Думка", що "цим займаємося. Дайте нам час. Факт має місце. Поки ситуація у стадії перевірки, кримінальне провадження не відкривалося".
Історію зі стихійним похованням на 18 кладовищі Харкова підняв "Лівий берег". У матеріалі Іванни Скиби-Якубової "Цвинтар №18. Як сталося так, що ми ховаємо їх у мішках" йдеться про те, що бійця територіальної оборони Романа Сімонка, який загинув під час обстрілу будівлі Харківської обласної військової адміністрації, поховали на кладовищі №18 у "братській" могилі.
Батьки шукали Романа півтора місяця, знайшли у морзі на Дмитрівській. Співробітники моргу наполягли, аби бійця поховало місто. Батьки погодилися, а згодом з'ясувалося, що місто зробило це в дикий спосіб: разом з багатьма іншими людьми у невеликому рову, у мішку, зверху поставили тільки табличку з неправильно вказаним прізвищем.
"Замість обіцяного окремого місця на Алеї Героїв була ледь помітна табличка з неправильно вказаним прізвищем над засипаною траншеєю з тілами", — розповідає "Лівий берег".