Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Погода підвела. Коли у Харкові подешевшають овочі і фрукти

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Ціни на полуницю знижувалися протягом тижня, але знову пішли у ріст.

Ціни на овочі та фрукти на харківських ринках не знижуються. Виною тому — інфляція і холодна погода.

Сезонні овочі у Харкові за місяць дещо знизилися в ціні, але фрукти поки що не дешевшають. Ціни на полуницю і черешню досягли історичного максимуму і впадуть не скоро.

Черешня грецька, огірки охтирські

На цьому тижні на харківських ринках з'явилася перша черешня. Ціна на літні ласощі стала приводом для жартів у соцмережах. "Напевно, там діамантові кісточки", — жартували у місцевих паблік. Продукт продавали по 200 гривень за кіло. Зараз вартість ягоди трохи знизилася, можна знайти її по 160 гривень за кілограм.

"Це все привозна, грецька. Мелітопольська вже з'являється, але її поки везуть дуже мало, вона дрібна, буває рідко, але я знаю, продавали по 90 за кіло", — розповіла KHARKIV Today продавчиня овочів і фруктів Людмила з ринку біля станції метро "Героїв Праці".

рынок
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Приблизно з такої ж позначки стартувала і полуниця наприкінці травня. Полуниця у Харкові поки що — в основному херсонська, місцева не поспіла. На початку цього тижня ціна пішла вниз, полуницю продавали вже по 75-80 гривень, але перед вихідними вона знову злегка подорожчала. На харківських ринках вона коштує в середньому 90-100 гривень за кілограм, дрібні ягоди продають по 65, і за такою полуницею шикуються черги. У минулому році полуниця і черешня коштували не набагато дешевше: на початку червня їх продавали по 90-130 гривень за черешню і по 65 гривень за полуницю. А ось у 2019 році ціни були наполовину нижчі: полуниця коштувала 40 гривень, черешня — 65.

На ринках і у супермаркетах можна знайти іспанські персики і абрикоси — відповідно по 100 і 85 гривень. Є навіть ізраїльські кавуни по 35 гривень за кіло.

Що стосується овочів, то вони значно подешевшали за останній місяць. Огірки на ринках вже місцеві, українські, ґрунтові. Коштують від 14 до 20 гривень за кілограм. Так само дешеві кабачки (18 грн), помідори можна знайти по 28 грн. за кіло, великі і смачні обійдуться у 50 грн.

За тиждень удвічі подешевшав горох. Минулої п'ятниці його ще продавали за 120 грн, зараз вже можна купити по 60 гривень за кілограм. А ось баклажани все ще привозні і тому — дорогі, по 85 гривень за кіло.

Дощ не дає зібрати полуницю

У дорожнечі фруктів і деяких овочів винна інфляція. Як порахували у Міністерстві аграрної політики і продовольства України, у квітні 2021 року в порівнянні з квітнем минулого року продукти харчування та напої подорожчали на 9,4%.

Внесла свою лепту і погода. Аграрії Харківської області прогнозують, що полуниця у цьому році не подешевшає, тому що її буде складно зібрати.

клубника
У цьому році полуниця дешевою не буде. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Ягода є, ягода велика, вона добре налилася, погода була золота для полуниці. Але якщо зараз будуть весь час йти дощі, вона довго буде стигнути, буде гнити, зібрати її буде складно. Менше 50 гривень за кілограм, думаю, коштувати не буде", — розповів KHARKIV Today фермер з Нововодолазького району Сергій Цвєтков.

Через холодну погоду місцеві овочі та фрукти з'являться на харківських ринках пізніше, ніж у минулому і позаминулому році. У фермерів були проблеми з висадкою у ґрунт розсади теплолюбних перцю і баклажанів. А ось розсада помідорів більш стійка до холоду і дощів, тому урожай повинен бути непоганим.

Великі надії аграрії покладають на картоплю, яка добре росте у холодному і вологому кліматі. Якщо у липні не буде різкої зміни погоди і сильної спеки, то картопля на ринках буде якісною і дешевою. Бояться фермери тільки посухи: через рясні дощі картопляні кущі не розвинули велику кореневу систему, якщо температура різко підвищиться, урожай може загинути.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.