Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Подружжя поліцейських працювало на росіян у Куп'янську

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік і жінка залишилися в окупації
та влаштувалися до ворога.

Подружжя допомагало ворогу будувати російську "правоохоронну систему".

Подружжя з Харківської області допомагало російським загарбникам під час окупації Куп'янська. На чоловіка вже складений обвинувальний акт, його обвинувачують у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного часу (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Справу про зрадника розглядає Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Чоловік оголошений у розшук. Жінці заочно оголосили підозру також у держзраді.

Слідчі встановили, що чоловік до війни працював оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Куп'янського райуправління відділу поліції Головного управління Нацполіції у Харківській області. Під час захоплення міста влаштувався так званим "и. о. оперуполномоченного отдела уголовного розыска". Він приходив з обшуками до колег і шукав у них табельну вогнепальну зброю, а також закликав переходити на бік росіян.

Дружина поліцейського до повномасштабного вторгнення перебувала на посаді старшого інспектора Куп'янського райвідділу філії держустанови "Центр пробації" у Харківській області. Коли Куп'янськ захопили, пішла працювати на ворога. Вона стала "и. о. старшего инспектора отделения по работе с личным составом". 

"Жінка, у свою чергу, проводила прийом та оформлення документів від кандидатів для добору на службу у незаконному правоохоронному органі, надавала консультації та допомогу кандидатам у написанні автобіографій та пояснень, проводила заняття з вивчення російських законів", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обох зрадників уже звільнили з правоохоронних органів України. Зараз ухвалюють питанням про оголошення жінки у розшук.

з

Як писав KHARKIV Today, суд виніс вирок пенсіонеру міліції Олексію Тарасову, який під час окупації Куп'янська працював у поліції окупантів. Чоловік отримав пом'якшений вирок.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.