Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

04 березня, 2021 - 14:48

Почалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні — Шмигаль

В Україні зростає кількість нових випадків коронавірусу.

Прем'єр-міністр поки не говорить про введення жорсткого карантину. Однак країна відправиться в локдаун, якщо більшість областей виявляться в "червоній" зоні.

В Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції у четвер, 4 березня.

"Ми щодня бачимо зростання кількості хворих. На жаль, потрібно констатувати, що почалася третя хвиля епідемії в Україні. Це статистика, яку ми бачимо. Її неможливо якось приховати або інтерпретувати по-іншому. Потрібно бути свідомими: почалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні", — сказав Шмигаль.

Поки в Україні діє адаптивний карантин. Віднесення області до "помаранчевої" зони сигналізує про ймовірний перехід до "червоної" та введення жорсткого карантину. За словами прем'єр-міністра, коли більшість областей опиняться в "червоній" зоні, доведеться говорити про локдаун по всій країні. На вакцинацію всього населення світу потрібно два роки, весь цей час буде діяти масковий режим, дезінфекція та соціальна дистанція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Айна Тимчук та Артур Товмасян розповіли, коли будуть вакцинуватися

"Коли велика частина областей буде в "червоних" зонах, імовірніше, доведеться повертатися до тієї моделі локдауна, який Україна вже проходила. Дуже не хотілося б цього робити, щиро кажу. Тому тут потрібно ще раз звернутися до усвідомленості громадян і сказати наступне: коронавірус нікуди не подівся, він є у всьому світі. Початок вакцинації означає лише початок. Процес вакцинації в усьому світі займе як мінімум два роки. Протягом цих двох років — масковий режим, дезінфекція рук, соціальна дистанція, ті речі, до яких ми вже звикли, залишаються актуальними. Потрібно вберегти себе і своїх близьких. І не радувати себе, що вакцина все врятує", — пояснив Шмигаль.

Чіткої відповіді про те, чи буде локдаун, прем'єр-міністр поки не дає. В уряді розуміють виснаженість суспільства і сподіваються на усвідомленість і відповідальність людей. Локдаун введуть, якщо зайнятими будуть більше 65% ліжок для хворих коронавірусом, коли побачать, що медична система починає не справлятися. Про введення жорсткого карантину українців заздалегідь попередять.

"Вакцина — це, звичайно, світло в кінці тунелю. Але повторю: вакцина — це історія півтора-двох років. Весь цей час нам також потрібно прожити. Це моя відповідь. Я не дам відповіді, буде локдаун в Україні чи ні, ми постараємося максимально управляти адаптивним карантином. Але якщо ми будемо бачити, що медична система перевантажена, коли ми бачимо, що більше 65% ліжок в кожній області і Україні зайняті, і можливості медицини починають бути обмеженими, у нас не буде виходу, ми будемо йти так, як йшли всі європейські країни. Це стандартний підхід. Іншого світ не придумав", — підсумував прем'єр-міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший тиждень вакцинації: скільки медиків Харківської області прищепили від коронавірусу

Як писав KHARKIV Today, 17 лютого Кабінет міністрів України прийняв постанову про введення в Україні адаптивного карантину. Карантин в Україні продовжили до 30 квітня 2021 року, постанова набрала чинності 24 лютого. Міністерство освіти і науки дало рекомендації школам і вишам стосовно навчання під час адаптивного карантину.

Відзначимо, до листопада 2020 року, в Україні діяв адаптивний карантин. Однак 11 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення загальнодержавного карантину в Україні і "карантину вихідного дня". Карантин у вихідні діяв з 14 до 30 листопада.

9 грудня Кабмін вирішив ввести в Україні зимовий локдаун, він діяв з 8 по 25 січня. Після цього країна повернулася до загальнодержавного карантину, де діяли обмеження для помаранчевої зони епідемічної небезпеки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.