Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"По-звірячому вбита і двічі зґвалтована": сім'я шестирічної Мирослави вимагає від України 100 мільйонів компенсації

Дом, где жила Мирослава Третяк. Фото: Суспільне.
У вбивстві Мирослави Третяк звинувачують 13-річного підлітка з девіантною поведінкою.

Сім'я убитої дівчинки впевнена, що до злочину, зокрема, призвела бездіяльність посадових осіб. Позовна заява про моральну компенсацію стосується одинадцяти держорганів.

Сім'я убитої шестирічної Мирослави Третяк (Старий Салтів, колишній Вовчанський, укрупнений Чугуївський район) заявила позови до родини підозрюваного, а також окремо до державних органів, від яких вимагає 100 мільйонів гривень моральної компенсації. Батьки вважають, що, зокрема і бездіяльність посадових осіб призвела до злочину. Йдеться про місцеві органи самоврядування, поліцію, соціальні служби та ін. З'ясувати ступінь винності кожного неможливо, тому повинні понести покарання всі. Так вважає адвокат сім'ї Мирослави Артем Донець.

"Нами по цивільному позову в якості відповідача зазначено 11 державних органів (три міністерства, органи місцевого самоврядування) — від місцевого управління поліції до Міністерства внутрішніх справ, тому що кожен на своєму етапі не діяв. Поясню, в чому проблема. Поліція, якщо не діє, над нею є наглядовий орган. Це обласне управління Національної поліції (Харківської області). Вони повинні перевіряти, наскільки обґрунтовано справи не розслідуються і закриваються. Наприклад, коли дитина систематично вбиває і виколупує очі тваринам, а потім топить їх у туалеті сільському. Над ними є наглядова інстанція — Харківське обласне управління Національної поліції. Вони не наглядали за цією ситуацією. А над ними не наглядало Міністерство. Тому говорити, що Вовчанський відділ поліції на 50% винен, а обласне управління — на 33%, а на 17% — Міністерство, безперспективно. Тому говоримо, що там є рівна вина всіх органів, які про цю ситуацію знали і не діяли. Нехай між собою далі розбираються. Відповідати повинні всі однаково", — вважає адвокат.

За його словами, у поліції була не одна заява на 13-річного хлопця, від нього страждали багато жителів Старого Салтова, але поліція не займалася розслідуванням. Хлопець, який жив по сусідству з Мирославою Третяк, жорстоко знущався над тваринами, про це знали всі.

"Ця справа взагалі не має прецеденту в історії України. Саме тому ми стягуємо моральну шкоду з держави. Тому що там була систематична, багаторічна (з 2016 року) бездіяльність держави і державних органів. Сума заявлена ​​у великому розмірі для того, щоб змусити державу прокинутися. Це такий дзвінкий ляпас державі. Ця сума не поверне життя і здоров'я дівчинки. Уся сім'я — і мати, і батько, і старша сестра — знаходяться у дуже глибокій психологічній кризі. Вони не просто надламані. Вони зламані. Мирослава по-звірячому вбита. Двічі зґвалтована шестирічна світла дівчинка. Зараз у матеріалах кримінального провадження є докази того, що було два протиправних контакти", — повідомив Артем Донець KHARKIV Today.

Нагадаємо, увечері 28 липня до поліції звернулася мешканка Старого Салтова. Вона повідомила, що її 6-річна донька вийшла з двору, де гуляла з 13-річним сусідським хлопчиком і додому не повернулася. Дитину шукали поліцейські, рятувальники, нацгвардійці, кінологи і волонтери. Тієї ж ночі знайшли тіло дівчинки з травмами голови і обличчя у покинутій будівлі селища.

Вранці 29 липня поліція знайшла зловмисника. Ним виявився 13-річний місцевий житель. Цього ж дня підліток зізнався у вбивстві. Вовчанський районний суд обрав йому запобіжний захід, підозрюваного помістили у приймальник-розподільник для дітей.

Пізніше у поліції повідомили, що хлопчика визнали осудним, справу передано до суду.

У жовтні стало відомо, що експертизи підтвердили факт зґвалтування 13-річним хлопцем 6-річної дівчинки. Дослідження показали, що підліток усвідомлював свої дії.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.