Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Півтори громади в окупації. Як живе Харківський район під час війни

Дергачевская громада. Иллюстративное фото: Вячеслав Задоренко
Небезпека обстрілів існує щоденно.

У Харківському районі відновлюють пошкоджені будинки, тривають польові роботи, жителі отримують виплати та медичні послуги.

Станом на 3 серпня у Харківському районі через обстріли російськими окупантами зруйновано або пошкоджено 1881 житловий будинок, сім медичних установ, 27 закладів освіти та чотири заклади культури. Ці дані не остаточні, оскільки на тимчасово захоплених і звільнених територіях тривають бойові дії. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

ха

Як розповив перший заступник начальника Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов, у Харківському районі щоденно існує небезпека обстрілів. Тимчасово окупованими залишаються половина Дергачівської громади та вся Липецька громада.

"Але ми впевнені, що і їх дуже скоро звільнять ЗСУ, як це було з Вільхівською та Циркунівською громадами. Залишаємося зібраними й зосередженими та крок за кроком працюємо заради перемоги. Дякуємо нашим мешканцям та людям, які знайшли прихисток у нашому районі, за їх витривалість, підтримку та допомогу один одному. Це саме наші люди, звичайні мирні жителі, забирали танки в окупантів. Тож, разом ми — велика непереможна сила!", — зазначив Усов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агресор на відстані витягнутої руки. Як живуть Печеніги

На сьогодні у Харківському районі видали 59 447 довідок внутрішньо переміщених осіб. Фінансову допомогу з держбюджету отримують 16 984 переселенці. Уже виплатили 208 469 000 гривень. Із Дергачівської та Циркунівської громад продовжують евакуювати людей.

У районі продовжують ліквідувати наслідки обстрілів. Для цього громадам роздають будівельні матеріали. Їх уже отримали Пісочинська, Мереф’янська, Безлюдівська, Солоницівська, Дергачівська громади, Вільхівська та Височанська громади. Будівельні матеріали отримують від волонтерів. Також до району надсилають медичну гуманітарну допомогу, продовольчу, фінансову, засоби гігієни, продукти.

Отримати соціальні послуги можна у трьох центрах надання адмінпослуг — Мереф'янському, Нововодолазькому та Люботинському. У Дергачах будівля ЦНАПу була обстріляна. За інформацією ХОВА, вона вціліла, але там пошкоджено скло, відновити її не можуть через обстріли.

Попри обстріли, у районі тривають польові роботи. Зернові збирають Нововодолазька та Мереф'янська громади. Наразі зібрано озиму пшеницю з площі понад 100 гектарів та намолочено 298,2 тонни. У районі планують зібрати зернових і зернобобових з площі 20 354,5 гектари.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.