Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Півроку місцевої влади. Звітні дні депутатів — чи є результат

У серпні – жовтні 2020 року харківські підприємці проводили передвиборчу адвокасі-кампанію з просування пріоритетів мікро-, малого та середнього бізнесу напередодні місцевих виборів 2020. Метою ініціативи було напрацювання спільних пріоритетів бізнес-спільноти до майбутньої місцевої влади напередодні місцевих виборів у жовтні, з метою створення комфортних умов для прискорення проведення реформ у сфері розвитку підприємництва в Харківській області.

За словами організаторів даної ініціативи ("Асоціації приватних роботодавців"), було опитано 400 підприємців міста щодо пріоритетних для бізнесу питань. Опитування проходило онлайн та офлайн. На основі цього опитування було сформовано 25 питань-пріоритетів бізнесу до кандидатів у місцеві ради.

Від бізнесу ініціативу підтримали:

 • Харківське обласне відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України;
 • "Спілка працівників сфери безпеки";
 • ГС "Харківська агенція місцевого економічного розвитку (ХАМЕР)";
 • Об’єднання підприємців торгівлі та громадського харчування Харківської області "Торгова єдність";
 • ГО "KharkivFashionCluster". 

"На основі цих 25 пріоритетів нами був сформований Меморандум, який ми запропонували підписати партіям, — розповідає координатор ініціативи, президент "Асоціації приватних роботодавців" Олександр Чумак. — До міської ради балотувалося 17 партій, до обласної ради — 11. Не всі нас підтримали. Мали підписантів від 8 партій, що йшли на вибори, 43 кандидати в депутати, 2 партії відмовились від підписання Меморандуму".

Нещодавно виповнилось півроку в з моменту каденції нового складу Харківської міської ради. І представники бізнесу провели черговий моніторинг діяльності депутатів у сфері сприяння розвитку підприємництва.

Так результати діяльності депутатів за півроку порівнювалися з пріоритетами ТОП-25, що були напрацьовані підприємцями перед місцевими виборами у рамках проєкту "Адвокасі-кампанія" з просування пріоритетів мікро-, малого та середнього бізнесу напередодні місцевих виборів 2020 "5 пріоритетів", що впроваджувався "Асоціацією приватних роботодавців" за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ Ukraine).

І ось які результати.

Створення та робота консультативних органів

14 червня 2021 року розпорядженням міського голови розширено склад Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Харківському міському голові.

До складу Коордради включено:

 • секретар міської ради;
 • заступники міського голови та/або директори департаменів міської ради;
 • представники бізнес-об’єднань;
 • депутати міської ради;
 • представник профспілок та інші.

Метою координаційної ради є напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та середнього підприємництва.

Також прийнято рішення про створення трьох робочих груп:

 • з питань підготовки пропозицій до проєкту рішення про зміну ставок орендної плати за землю;
 • по розробці стратегії розвитку підприємництва в місті Харкові;
 • з підготовки проведення ярмарки місцевих товаровиробників, приуроченої до Дня підприємця.

Врахування пропозицій

Координаційна рада розглянула проєкт рішення Харківської міської ради щодо зміни ставок оренди землі. Цим рішенням знижуються зазначені ставки на 20-30%, що надасть можливість підприємцям сплачувати менше за оренду землі. Проєкт рішення планується розглянути вже на наступній сесії міської ради.

Додатково буде запроваджено наступні інструменти підтримки підприємців:

 • Програма компенсації процентних ставок за комерційними кредитами для мікро- та малих підприємців;
 • Доплати підприємцям у зв’язку з обмеженням їх діяльності у період карантину.

Доплати будуть становити 2000 грн. на підприємця. Цим інструментом планується охопити 26000 фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Для підтримки місцевих товаровиробників заплановано проведено ярмарок товарів місцевого виробництва, приурочений до Дня підприємця.

Проведення публічних консультації з представниками мікро-, малого та середнього бізнесу.

Заплановано, що засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Харківському міському голові, буде відбуватися на регулярній основі, не рідше ніж раз на 2 місяці. На засіданнях будуть обговорюватися проєкти рішень міської ради, пропозиції проєктів та програм чи заходів, що будуть сприяти розвитку підприємництва у Харкові.

У цілому діяльність Харківської міської ради за півроку можна у сфері розвитку підприємництва значно активізувалася.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.