Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Після заборони вуличний музикант переїхав з саду Шевченка до Харківської міськради (відео)

Фото: KHARKIV Today
Костянтин Олійник грає на трубі біля будівлі на площі Конституції, 7.

У саду Шевченка заборонили грати всім вуличним музикантам. Трубач Костянтин Олійник відповів музичним протестом.

Вдень, 24 травня, під будівлею Харківської міськради на площі Конституції, 7 грає музика. Сюди прийшов харківський трубач Костянтин Олійник з інструментом і підсилювачем. Раніше він виступав у саду Шевченка, але минулого тижня вуличним музикантам грати заборонили.

"Це ґрунтовний протест. Я грав на Майдані, в АТО дав 500 концертів, встиг повоювати, з'їздити як волонтер, як музикант з концертною групою. Останнім часом, коли необхідність у волонтерській допомозі в АТО спала, я час від часу граю в саду Шевченка і по Україні катаюся з концертами", — розповів харківський трубач.

Костянтин Олійник запевняє, що в саду Шевченка охоронці не просто заборонили грати, але і погрожували.

"Мені сказали, що мене зроблять інвалідом, якщо я буду грати, охорона саду сказала. Причому це ексбійці АТО. Тиждень тому оголосили вже конкретно, вже з ґрунтовними погрозами", — пояснив музикант.

23 травня він вирішив виступати біля пам'ятника Тарасу Шевченку. За словами Костянтина Олійника, там його оточила охорона саду і не давала підходити перехожим.

"Я вчора протестував шість годин, у мене був флешмоб з 15:00 до 21:00, грав біля пам'ятника Тарасу Шевченку. До речі, територія навколо пам'ятника, цей майданчик увесь, не має відношення до саду ніякого, але при цьому вони забороняють. Охорона мене оточила, вони взяли мене кільцем і відлякували людей від мене. Більшість людей проходили повз, посміхалися, фотографували. Вони слухняно бояться охорони. Навіть бачив, коли підходять — "можна підійти до музиканта?". Відповідь: "ні, не можна". Люди розвертаються і йдуть", — говорить трубач.

Музикант вважає, що так чинити не можна і обіцяє повертатися до будівлі Харківської міськради, якщо ситуація не зміниться.

"Як можна вуличному музиканту вказувати, де грати, а де не грати? Там мені не можна грати, я хочу грати тут. Особливо зловживати у мене намірів немає. Якщо більше ніде буде грати, буду приходити по можливості. Тут у мене буде ось таке місце", — розповів Костянтин Олійник.

Константин Олейник играет под Харьковским горсоветом. Фото: KHARKIV Today
Костянтин Олійник грає під Харківською міськрадою. Фото: KHARKIV Today

Харківський трубач запевняє — претензій до його гри ніколи не було.

"Кому ми заважаємо? Я вчора простояв шість годин (біля пам'ятника Шевченка), не було жодної претензії. А перехожі показували клас, їх було сотні. Я нечасто приходжу, їжджу по всій Україні. Тут я з'являюся, можливо, двічі на місяць, чи три рази у два місяці, буваю вкрай рідко", — пояснив музикант.

Костянтин Олійник нарікає на те, що охоронці розполохали музикантів і їм доводиться грати в іншому місці.

"Всіх прибрали [музикантів з саду Шевченка — ред.], але розумієте, я по натурі революціонер, протестна людина, а хлопці "прогинаються". Якщо підходить охоронець з палицею і каже: "Якщо ще раз прийдеш, я тобі поламаю ноги", як думаєте, прийде музикант? Він краще в інше місце піде, це те, чим вони користуються", — повідомив харківський трубач.

Музикант просить ексбійців АТО допомогти йому і колегам, оскільки охоронці саду Шевченка — колишні учасники бойових дій. На його думку, розмова з охоронцями змусить їх червоніти.

"Найдивовижніше, що ці "зелені чоловічки" — колишні бійці АТО, вони мені показують посвідчення учасника бойових дій. Якщо можна, передайте, щоб ексбійці АТО підійшли і поговорили з ними. Тому що це не просто червона лінія, це дискредитація всього, що у нас є патріотичного. Якби хоча б один ексбоєць АТО підійшов, сказав: що ти робиш тут, чого до трубача пристав? Як думаєте, стояли б вони там? Йому соромно було б в першу чергу. Коли мені говорить "зелений чоловічок", підіть, мені сім'ю годувати треба, мені догану зроблять і позбавлять мене премії, як думаєте, мені не потрібно годувати дітей, онуків, не потрібно жити? Їм плювати на це все", — пояснив Костянтин Олійник.

Нагадаємо, 21 травня секретар Харківської міськради Ігор Терехов розповів, що до нього в соцмережі звернулися харків'яни, які просили зробити сад Шевченка тихішим місцем. Він запропонував вуличним музикантам грати на площі біля оперного театру, а також відкрити пішохідну вулицю у центрі міста, де теж зможуть грати вуличні музиканти.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.