Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Після деокупації на Харківщині підірвалися 14 дітей

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У регіоні щодня люди стають жертвами вибухонебезпечних предметів.

Усього підірвався 181 житель Харківщини.

Із початку деокупації у Харківській області через вибухонебезпечні предмети постраждали 14 дітей, із них одна дитина отримала смертельне поранення. Про це повідомив директор департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації Іван Сокол.

"Дуже забруднений північний напрямок Харківської області, Куп'янський та Ізюмський райони. Щодня стикаємося з тим, що там травмуються люди. На даний час із початку деокупації таких людей травмувалося 181, на жаль, 32 людини загинуло. Серед них підірвалися на мінах 14 дітей, на жаль, одна загинула", — сказав Сокол.

Зазначимо, станом на кінець березня у Харківській області було 137 випадків підриву цивільного населення через спрацювання вибухонебезпечних предметів. На той час загинули 24 людини, отримали поранення — 113.

Найнебезпечнішими є протипіхотні міни "Пелюстка", якими Харківщина буквально всіяна. Зараз ці боєприпаси заховані під шаром землі, сухої та молодої трави. Іноді "Пелюстки" спрацьовують не тільки від прямого контакту.

"Чим є проблематика з "Пелюстками" — тим, що зараз уже пішов інший рік після того, як їх розкидали. Вони знаходяться на землі, над ними суха трава, а над цією сухою травою — вже зелена трава, яка цього року. Це дуже велика проблема для знаходження такої "Пелюстки". Зазначена "Пелюстка" вибухає не тільки від натискання на неї, на жаль, такі випадки були, коли просто брали в руки або переміщали в інше місце, і вона від руху вибухала", — пояснив Сокол.

Як писав KHARKIV Today, 17 травня у селі Студенок Оскільської громади (Ізюмський район) загинув 14-річний хлопець. Він перевозив на велосипеді у пакеті невстановлений вибуховий пристрій, який здетонував. Підліток отримав множинні осколкові поранення та помер на місці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.