Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підрозділи ППО в Харківській області отримали нові апаратні зв'язку

Фото: "Повернись живим"
Комплексні апаратні зв'язку (КАЗи) — це спеціально обладнані вантажівки.

Підрозділи Повітряного командування "Схід" отримали 6 нових комплексних апаратних зв'язку.

Вони забезпечують зв'язок між підрозділами та штабами. Як командно-штабні машини вони супроводжують протиповітряні ракетні комплекси, приймають інформацію про небезпеку з повітря і за лічені секунди передають бойовому підрозділу. 

Нові КАЗи замінять старі машини, які були випущені ще в 1970 році та не відповідають вимогам сучасної війни, але саме таких старих апаратних на озброєнні українських військ зараз — сотні.

"Такі апаратні не мають автономного живлення, інтернету та базових умов для тривалої роботи бойового розрахунку. Цей КАЗ вичерпав свій ресурс як фізично так і морально", — каже командир роти зв'язку з позивним Аскольд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарас Чмут пояснив, чому у Харкові ніколи не буде систем Patriot

Сучасні Комплексні апаратні зв'язку розробили українські інженери на замовлення фонду "Повернись живим" та на гроші компанії "Нафтогаз України". Вартість шести машин — 39 мільйонів гривень. 

"Комплексна апаратна зв’язку, або командно-штабна машина, базується на новому повнопривідному шасі. Має автономне живлення, опалення, кондиціонування, житловий блок для відпочинку чергової зміни. В кунгу передбачено три робочих місця з усіма видами зв’язку", — каже директор Фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.

Такі машини вже працюють у Повітряному командуванні "Центр" і проявили себе якнайкраще. Чергову партію отримають підрозділи, які прикривають небо Донеччини, Дніпропетровщини, Луганщини, Харківщини та частин Запорізької, Кіровоградської, Полтавської і Сумської областей. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.