Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підприємця судитимуть за забруднення річки у Харкові

Фото: Харьковская областная прокуратура
Чоловікові загрожує обмеження волі на строк до трьох років.

Йдеться про забруднення річки Лопань.

До суду направили обвинувальний акт стосовно підприємця за фактами забруднення земель і порушення правил охорони вод. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що підприємець переробляв пластмасу без спеціального дозволу і скидав брудну воду у річку Лопань і на земельну ділянку, де розташоване його підприємство.

"Водночас відсутність спеціального дозволу —  порушення вимог Водного кодексу, Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища ","Про відходи","Про охорону земель". У результаті незаконних дій підприємця змінився склад  ґрунту, завдано збитків навколишньому середовищу на майже 350 тисяч гривень", — розповіли у прокуратурі.

Фото: Харьковская областная прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харків'ян просять допомоги у покупці "вбивці сміття"

31 серпня обвинувальний акт стосовно підприємця направили до Ленінського районного суду Харкова за ч.1 ст. 239, ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України (забруднення земель і порушення правил охорони вод, що спричинило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля). Санкція статті передбачає штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень або обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади на той самий строк.

Також триває досудове розслідування за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість керівництва державного підприємства, на території якого здійснювалася підприємницька діяльність і забруднення земель і водних об'єктів).

Нагадаємо, 20 липня підприємцю пред'явили підозру за фактами забруднення земель і порушення правил охорони вод.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.