Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підприємець визнав роботу на окупантів і тепер без проблем працює на Харківщині

Фото: MARAZM / Telegram
Із підприємцем продовжують укладати угоди, попри його співпрацю з окупантами.

Підприємцю оголосили підозру за пособництво державі-агресору, проте судили вже за іншою статтею.

8 серпня Орджонікідзевський райсуд Харкова виніс вирок жителю селища Шевченкове (Куп'янський район) Віктору Анциборенку, який під час окупації співпрацював із загарбниками. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді 170 000 гривень штрафу, позбавлення права обіймати посади в органах влади на 12 років та конфіскації майна. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Анциборенко є підприємцем із Шевченкового, працював у сфері торгівлі паливно-мастильними матеріалами. У селі Огурцівка Куп'янського району має АЗС. Під час окупації передавав окупантам паливо та талони на пальне, за допомогою яких ті могли заправляти військову техніку та службовий транспорт на його заправці. До війни був одним із головних постачальників пального бюджетним установам Шевченківської селищної ради, після деокупації продовжив поставляти паливо по Куп'янщині.

"У 2021 році з Анциборенком бюджетні організації уклали 35 договорів на 1,9 млн грн. 24 лютого 2022 року Шевченківська центральна районна лікарня уклала з ФОП Анциборенко договір на поставку бензину. Одразу після деокупації Шевченкового, 23 вересня 2022 року, з Анциборенком уклали новий договір на поставку палива. Після деокупації бюджетні установи Куп'янського району уклали з цим підприємцем понад 100 договорів на загальну суму майже 30 млн грн на поставки бензину та палива. І зараз його ФОП постачає пальне в бюджетні установи Куп'янського району. Наприклад, 5 серпня з Анциборенком уклав договір на поставку бензину та палива Шевченківський дитячий будинок-інтернат. Також укладались договори і в період, коли підприємець перебував під вартою", — розповів ХАЦ.

Слідчі встановили, що під час окупації Анциборенко постійно вивозив паливо на своїх бензовозах із Шевченківської нафтобази (входить до фірми "777 Голд"). Робив це із травня по вересень 2022 року. Окупанти та представники окупаційної адміністрації сприяли йому у цьому. Потім пальне продавали. Улітку того ж року окупанти дали Анциборенку патент на торгівлю.

"Пальне надалі продавали третім особам за готівкові кошти як для власного збагачення, так і для подальшої сплати податків представникам незаконно створених органів окупаційної влади. Уже 9 серпня 2022 року Анциборенко отримав патент на торгову діяльність від представників окупаційної адміністрації, що в свою чергу у подальшому слугувало підставою для сплати відповідних "податків", — розповів ХАЦ.

Винним чоловіка визнали за ч. 4 ст. 111-1 (передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Анциборенка затримали у травні 2024 року, його взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Тоді йому оголосили підозру за ч. 1. ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачала від 10 до 12 років тюрми. Проте судили його вже за іншою статтею.

Як писав KHARKIV Today, начальника "Бази палива" з Харківщини ув'язнили на десять років за роботу на окупантів. Вирок отримав Євген Шило.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.