Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підприємець із Харківщини заборгував банку 3,5 мільйона доларів кредиту

Фото: Харківська обласна прокуратура
Підозра оголошена у відчуженні заставленого майна.

Аби зберегти майно, підприємець передав його членам своєї родини, однак згоди банку не отримав.

Слідчі оголосили підозру підприємцю з Харківської області, який заборгував банку 3,5 мільйона доларів та передав заставлене майно. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, кредит підприємець узяв у банку у 2010 році. Сума кредиту склала 2,3 мільйона доларів, надавалася до грудня 2014 року. Для гарантії банк уклав із чоловіком іпотечні договори, згідно з якими той передав банку в іпотеку свою земельну ділянку, житлові та нежитлові будівлі.

Однак на початок 2016 року зобов'язання перед банком не були виконані, сума боргу разом з відсотками за прострочені платежі сягала майже 3,5 мільйона доларів. Підприємець вирішив незаконно передати заставлену нерухомість членам власної родини, аби банк не забрав її.

"Його дружина звернулась до суду з двома цивільними позовами — щодо визнання майна спільною сумісною власністю і виділу частки зі спільного сумісного майна, а також щодо стягнення аліментів на утримання дітей", — розповіли в прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві земельні ділянки в історичному центрі Харкова підприємці мають повернути громаді

Потім уклали мирові угоди. Згідно з ними, підприємець відмовився від права на нерухомість на користь своїх родичів. Однак він передав нерухоме майно без згоди банку.

Підозру підприємцю оголосили за ч. 1 ст. 388 (відчуження заставленого майна) Кримінального кодексу України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.