Підозра голові Харківської облради. Чи буде відсторонення від посади?
Голові Харківської облради загрожує до 12 років позбавлення волі.
4 серпня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за дорученням виконувача обов'язків генерального прокурора вручив підозру голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну про отримання хабара у розмірі 1,05 мільйона гривень.
Підстави для підозри
Підозру Товмасяну вручили за ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Зробили це очно.
Санкція статті передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання Товмасяну запобіжного заходу.
Як повідомив детектив Національного антикорупційного бюро Микола Карась, підставами для вручення підозри Артуру Товмасяну стали не свідчення інших фігурантів, а результати обробки тієї інформації, яка була отримана під час обшуків.
Затримання голови Харківської облради не було. Однак де він знаходиться — на роботі чи в іншому місці, слідчі не уточнюють. Слідчі дії сьогодні з ним не проводяться.
Хабар
За версією слідства, на початку 2021 року Товмасян зі своїм заступником вимагав та отримав 1,05 мільйона гривень хабара від керівника обласного підприємства за його незвільнення з посади. У тій же справі підозру вручили раніше заступнику голови Харківської облради і його спільникові — адвокату.
Яким чином далі сума була розділена між фігурантами справи, поки невідомо. Однак за словами детектива НАБУ, подальша доля коштів не важлива, оскільки є факт отримання хабара.
Слідчі знайшли тільки частину коштів — 310 000 гривень. Це було ще 21 липня, коли спіймали на гарячому заступника голови облради.
"Наскільки мені відомо, за результатами слідчих дій, не було знайдено грошей, які безпосередньо передавалися під час одержання неправомірної вигоди [у Товмасяна — ред.]. Але це ні про що не говорить, оскільки неправомірна вигода передавалася траншами протягом декількох місяців. Це ні про що не говорить — знайшли ми їх у нього чи ні. Вони не спростовують ті дані, які стали підставою для повідомлення йому про підозру", — пояснив Микола Карась.
Мобільні телефони
Як пояснили у НАБУ, під час обшуків у дворі будинку у Товмасяна знайшли два викинутих з вікна мобільні телефони. Вони були пошкоджені. Телефони вилучили, тепер потрібно встановити, чи дійсно вони належали Товмасяну.
Ким виступав Товмасян у схемі
Сьогодні у справі про вимагання та отримання хабара від керівника комунального підприємства є троє фігурантів. За версією слідства, Товмасян відповідав за координацію дій у цій схемі. Керівник комунального підприємства залишається на посаді.
Що далі
За словами детектива Національного антикорупційного бюро України Миколи Карася, відповідно до закону про запобігання корупції, якщо людині повідомили про підозру, він повинен бути відсторонений від посади. З відповідним клопотанням НАБУ звернеться до суду.