Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Під час війни на Харківщині зібрали майже два мільйони тонн зерна

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Врожай зняли з площі 468,9 тисячі гектарів.

Ситуація із забрудненнями угідь вибухонебезпечними предметами залишається складною.

Під час війни аграрії зібрали у Харківській області 1 мільйон 898 тисяч тонн зерна, зернових і зернобобових культур із площі 468,9 тисячі гектарів. Польові роботи не змогли провести на 35% площ, причиною сталі бойові дії та тимчасова окупація. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на заступника голови ХОВА Євгена Іванова.

"У 2022 році посівна площа сільськогосподарських культур складала 884 тисяч гектарів, що менше половини, ніж торік. Аграрії мали можливість провести польові роботи на контрольованій території Харківської області. Через бойові дії та тимчасову окупацію територій Ізюмського, Куп'янського, частини Харківського та Чугуївського районів не засіяними залишалися 35% площ", — розповіли у ХОВА.

За інформацією ХОВА, на сьогодні озимими культурами засіяні 186,9 тисячі гектарів площі у Харківській області. Цього року будуть збільшувати посівні площі під ярі зернові та олійні культури.

"Можливе зменшення виробництва пшениці, але її буде більше, ніж необхідно для внутрішньої потреби. Тому проблем із продовольчим постачанням для України не передбачається", — зазначили у ХОВА.

Крім того, вже посіяний озимий ріпак. Озимі культури зійшли на площі 142,5 тисячі гектарів, вони перебувають у стані покою. Однак аграріям доводиться проводити системний моніторинг стану озимих, оскільки зараз спостерігаються мінливі погодні умови.

Землі Харківської області залишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами. Найбільше таких предметів зафіксовано у Чугуївському районі.

"Понад 12 тисяч квадратних кілометрів земель потребують розмінування, з них 110 тисяч гектарів – землі сільськогосподарського призначення. Найбільш забрудненими залишаються угіддя Чугуївського району – 77,1 тисячі гектар", — розповіли у Харківській обласній військовій адміністрації.

Як писав KHARKIV Today, за час війни у Харківській області постраждали понад 70 сільськогосподарських підприємств, пошкоджені та зруйновані щонайменше 322 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання. На 13 фермах загинули тварини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.