Першколасників менше у рази: скільки дітей уперше підуть до школи у Харкові
Першокласників буде менше за попередній рік і в 2,5 рази менше, ніж до великої війни.
Цьогоріч до першого класу у Харкові підуть 5000 учнів. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону. У місті залишається змішаний формат освіти (онлайн і офлайн). За словами мера, до першого вересня у метрополітені облаштують під метрошколу ще шість станцій. Також діти зможуть займатися у підземній школі. Наразі у місті будують ще три підземні школи, проте до 1 вересня добувати їх не встигнуть, але мер розраховує, що за кілька місяців роботи вдасться завершити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто тримає дітей. Що станеться зі школами у Харкові та області, якщо МОН прийме наказ №850
"Сьогодні ми вимушені навчати дітей під землею. Звісно, що стосується браку, то брак, як ви розумієте, є тільки в коштах. Бо якщо були б у нас необмежені ресурси бюджету міста Харкова, то ми б будували набагато більше таких підземних шкіл, які ми вимушені, підкреслю, будувати сьогодні для того, щоб діти мали можливості навчання в режимі офлайн. Крім цього, хочу сказати, що до 1 класу з 1 вересня підуть 5000 першокласників. Ми створюємо їм всі умови для того, щоб вони мали можливість навчатися. Я вже сказав, що ми облаштували шість станцій. До 1 вересня буде облаштовано шість станцій метрополітену, метрошколи. Крім цього, будуємо ще три підземні школи, розрахована кожна практично на 450 учнів в одну зміну. У нас є таке проєктне рішення. І ми будемо мати можливість навчати дітей. Так, звісно, 1 вересня ці школи не будуть готові, але я сподіваюсь, що десь приблизно за місяці два ми облаштуємо всі школи, і діти зможуть по-справжньому навчатися в цих підземних школах, і це дуже важливо для міста Харкова", — сказав Терехов.
Нагадаємо, у 2023 році до харківських шкіл пішли 7000 першокласників, що було в 1,7 раза менше, ніж до повномасштабного вторгнення. До війни школи Харкова набирали від 12 000 до 12 500 першокласників. У 2022 році харківські школи прийняли 7000 першокласників.
Як писав KHARKIV Today, Харкову потрібно майже два мільярди гривень на будівництво підземних шкіл. У місті почали будівництво ще кількох шкіл під землею, проте бюджетних коштів на це не вистачає.