Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перевірка прийшла на підпільну швейну фабрику в Харківській області

Співробітники швейної фабрики поскаржилися на умови праці. Себе назвали "невільниками", а роботу — "зоною".

Заяву про незаконну діяльність швейної фабрики і порушення прав працівників перевіряють фахівці Держпраці.

Головне управління Держпраці у Харківській області почало перевірку швейної фабрики, де можливі порушення умов роботи. У відомстві розповіли, що до них надійшло повідомлення про незаконну підприємницьку діяльність підпільної швейної фабрики, десятигодинний робочий день, порушення права на пенсійний страховий стаж, відпустку, лікарняний і виплати на дітей.

"У зверненні наголошується, що фабрика не має офіційної адреси, з потенційними працівниками проводяться співбесіди за однією адресою, а потім, з метою конспірації, вони направляються працювати у триповерховий будинок з високим парканом і відеоспостереженням по периметру", — розповіли у ГУ Держпраці регіону.

Також, у зверненні зазначається, що "фактично — це зона, а працівники — невільники, бо не мають ніяких прав".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки нелегальних співробітників знайшли у Харківській області за два тижні перевірок

Фахівці управління з'ясовують, чи були офіційно працевлаштовані наймані працівники. Вже опитано понад 40 чоловік. Перевірка триває.

Раніше KHARKIV Today писав, що до управління Держпраці у Харківській області стали частіше скаржитися на невиплату "сірих" зарплат.Проблема тіньового працевлаштування стосується не тільки Харківської області. Кожен п'ятий українець працює неофіційно, заявив заступник голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера в ефірі телеканалу "Дом". Водночас він стверджує, що неформальна зайнятість зменшилася за рік майже на 500 тисяч "тіньових" робочих місць.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.