Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 травня, 2021 - 10:39

Оздоровчий план для Харківського авіапідприємства: що пропонують робити

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
План антикризових заходів затвердив директор "Укроборонпрому".

"Укроборонпром" проводить переговори з українськими та іноземними компаніями щодо залучення інвестицій у Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

12 травня директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв затвердив план антикризових заходів для ХДАВП. Це повинно збільшити обсяги виробництва і фінансово оздоровити авіапідприємство. Про це Юрій Гусєв повідомив у своєму Facebook.

"Документ містить чітку дорожню карту і дозволить підприємству поліпшити фінансово-економічний стан. Однак для того, щоб вивести підприємство з довгострокової фінансової кризи на точку беззбитковості, необхідна командна робота і підтримка Кабінету міністрів і Верховної Ради. Зараз ми активно проводимо переговори з українськими та іноземними компаніями із залучення інвестицій у це стратегічне підприємство", — пояснив директор "Укроборонпрому".

Гусєв уточнив, ще в грудні минулого року він направив на розгляд Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості проєкт закону щодо фінансового оздоровлення ХДАВП. Концерн працює над отриманням державних контрактів на літаки Ан-74, для чого направили лист-звернення, зокрема, голові парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександру Завітневичу з пропозицією вдосконалити механізм укладення договорів про виготовлення авіатехніки за держзамовленням під держгарантії.

"Це стосується не тільки ХДАВП, а й інших підприємств, що знаходяться у важкому фінансовому становищі. Просимо уряд у найкоротші терміни затвердити відповідний проєкт постанови, який ми вже направили на розгляд. У разі його прийняття ХДАВП і інші стратегічно важливі для держави підприємства отримають можливість працювати для забезпечення потреб державних замовників", — пояснив директор "Укроборонпрому".

Гусєв нагадав, в квітні на авіапідприємстві змінили керівництво, там частково погасили борг із зарплати (9 мільйонів гривень разом з податками).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи просять президента розповісти про виведення Харківського авіазаводу з кризи

Як писав KHARKIV Today, загальний борг авіапідприємства становить майже чотири мільярди гривень. Деяким співробітникам не виплатили зарплату ще за 2014 рік. Наприкінці квітня заводчанам, яким заборгували десятки і сотні тисяч гривень, дали всього по кілька тисяч.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.