Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Організатора псевдореферендуму на Харківщині відпустили з-під варти

Фото: Харківська обласна прокуратура
Андрія Гужу обвинувачують за двома статтями.

Андрій Гужа готував нелегітимний референдум.

30 серпня Чугуївський міський суд Харківської області ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу так званому "помічнику керівника" теруправління адміністрації Вовчанської громади, що існувала при окупантах, Андрію Гужі. Його звільнили з-під варти та відправили під цілодобовий домашній арешт, він має носити електронний браслет. Міра запобіжного заходу діятиме до 28 жовтня. Прокурор з ухвалою не погодився та подав апеляцію. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Правоохоронці затримали Гужу у квітні 2023 року. За даними слідства, він добровільно перейшов на бік окупантів. Із липня 2022 року перебував на посаді "помічника керівника" теруправління адміністрації Вовчанської громади, яку створили загарбники.

До його обов'язків входила підготовка так званого "референдуму" на тимчасово захоплених територіях Харківщини. Колаборант займався агітацією жителів йти на псевдореферендум, змушував людей працювати на "виборчих дільницях". Він мав зону відповідальності — Вовчанські Хутори.

Слідчі оголосили Гужі підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) і ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. З квітня, коли Гужу затримали, йому кілька разів обирали міру запобіжного заходу. Однак тоді це було тримання під вартою без права внесення застави. Наприкінці серпня обвинувальний акт був переданий до суду.

Раніше Гужа працював секретарем Вовчансько-Хутірської сільради. У 2010 році, перебуваючи на посаді спеціаліста Вовчанської районної державної адміністрації, брав участь у виборах від "Партії регіонів", хотів пройти до Вовчансько-Хутірської сільської ради. 

Як писав KHARKIV Today, Андрію Гужі — 43 роки. Під час окупації, окрім підготовки псевдореферендуму, він поширював газету окупантів "Харків-Z".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.