Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Опалювальний сезон через місяць: як готовий Харків

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
У Харкові продовжують ремонтувати тепломагістралі і котли.

У "ХТМ" проблемним називають центр міста, однак почати подачу тепла планують за графіком до усіх районів.

Опалювальний сезон у Харкові планують почати 15 жовтня, однак за низької температури він може стартувати раніше. У "Харківських тепломережах" закінчують ремонт магістралей і котлів, підготували додаткові бригади для усунення поривів та готуються внести передоплату державній компанії "Нафтогаз України" за газ. Про це повідомив генеральний директор комунального підприємства "Харківські теплові мережі" Василь Скопенко.

"У нас залишився місяць до початку опалювального сезону. Ми його плануємо запустити вчасно. Поки орієнтовна дата — 15 жовтня. Але будемо дивитися на погоду. Якщо буде температура нижча, то за рішенням міської ради може відбутися раніше. Підприємство на сьогодні з підготовки у графіку", — сказав Скопенко.

1. Що с газом

Всім українським теплопостачальним підприємствам дозволили реструктуризувати борги перед "Нафтогазом", проте тепер потрібно вносити передоплату за газ. "Харківські тепломережі" готуються перерахувати суму, водночас сподіваються на допомогу держави.

"Щодо оплати за газ, як би там складно не було, на вересень у нас була зроблена передоплата, щоб увійти нормально в опалювальний сезон. Там, звичайно, будуть певні складнощі. Ці проблеми перебувають на контролі у Ігоря Терехова. Минулого тижня була зустріч з паном Чернишовим [Олексій Чернишов — міністр розвитку громад і територій України — ред.] з приводу того, щоб та різниця стосовно газу (ціна газу зараз стрибає) якось була компенсована за допомогою державного бюджету", — пояснив гендиректор "Харківських тепломереж" .

2. Магістралі

Співробітники "ХТМ" продовжують ремонтувати тепломагістралі. Найпроблемнішим називають центр міста зі зношеними тепломережами. Незважаючи на те, що до старту опалювального сезону залишився лише місяць, ремонти обіцяють завершити у термін.

"Центр міста. Через те, що там дуже багато старої забудови, мережі за віком досить зношені. Частина робіт, яку можна було зробити — Олеся Гончара велися роботи, зараз Шатилівку доробляємо, на Ляпунова робилися, внутрішньо-квартальні робимо. Центр складніше. Керівник міста чітко сказав — 15-го повинен бути запуск. Тому ніхто не розглядає якихось перенесень [старт опалювального сезону — ред.]", — підкреслив Скопенко.

За словами Скопенка, на сьогоднішній день відремонтували 100 кілометрів магістральних, внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових мереж. Ремонтні роботи ведуться на 140 локаціях у місті. Крім тепломагістралей, у цьому році ремонтують котли. З 22-х, які вивели у ремонт, 17 вже ввели у роботу. Решта планують відремонтувати протягом 2-3 тижнів.

3. Люди

Для оперативного реагування на пориви на початку опалювального сезону в "Харківських теплових мережах" сформували додаткові 20 бригад. Співробітників на сьогоднішній день вистачає, каже гендиректор "ХТМ", хоча вільні місця залишилися. З боргами повністю розрахувалися, працівники отримують поточну зарплату.

"Заборгованість з зарплати відсутня. Все сплачується вчасно, але з огляду на те, що, підкреслюю: є позиція міста, що для населення тариф на тепло і гарячу воду залишиться на рівні 19-20 року, тобто він ні на копійку не підніметься. Відповідно, у цьому тарифі є і заробітна частина "Теплових мереж". Зарплати не найбільші. Відповідно так, у нас на сьогоднішній день є певна кількість вакансій. Але за рахунок того, що з початку року почали стабільно платити зарплату, ту частину робітників, яка в першу чергу потрібна — це зварники і слюсарі — ми набрали, їх достатньо для виконання і проходження опалювального сезону", — пояснив Скопенко.

Як писав KHARKIV Today, на шостій сесії Харківської міської ради дозволили КП "Харківські теплові мережі" збільшити кредитну лінію з 100 мільйонів гривень до 200 мільйонів гривень на виплату зарплат співробітникам, щоб не зірвати опалювальний сезон.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.