Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові зупинилася ТЕЦ-5

Зупинка пов'язана із вартістю газу, кажуть у компанії.

ТЕЦ-5 не може купувати газ за ціною 28600 гривень за тисячу кубометрів.

У Харкові ТЕЦ-5 припинила виробництво електроенергії та тепла. Причиною стала висока ціна газу. Про це повідомили у пресслужбі ТЕЦ-5.

"Наприкінці квітня завершилася дія положення про покладання спеціальних зобов'язань, згідно з яким ми отримували газ за пільговою ціною — 7 000 гривень за тисячу кубометрів. Тепер же вартість комерційного газу для нас на рівні 28 600 гривень за тисячу кубометрів", — зазначив керівник Харківської ТЕЦ -5 Олександр Мінкович.

Як пояснив Мінкович, ТЕЦ-5 пропонувала встановити економічно обґрунтовану ціну на додаткову послугу із забезпечення частоти та активної потужності в Об'єднаній енергосистемі, що дозволило б виробникам працювати, не накопичуючи борги. Проте поки що рішення від "Укренерго", НКРЕКУ та Міненергетики України немає.

Зазначимо, щодоби Харківська ТЕЦ-5 виробляла 4,5 мільйона кіловат-годин для Об'єднаної енергосистеми України та близько 5000 гігакалорій теплової енергії для споживачів Харкова та селищ, що прилягають до нього.

Як писав KHARKIV Today, на початку березня ТЕЦ-5 заявила про те, що собівартість виробництва електроенергії для неї не просто збиткова, а вчетверо перевищує вартість електроенергії на ринку. З 1 березня Кабмін передбачив постачання газу за пільговою ціною 7,080 гривні за тисячу кубометрів для обмеженої кількості підприємств. ТЕЦ-5 до цього переліку не потрапила.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.