Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Омікрон" по-харківськи: хворіють на ковід частіше, але вмирають рідше

Фото: KHARKIV Today.
Наразі пацієнти з коронавірусом потрапляють до стаціонару рідше, ніж восени.

Поліклініки забиті, пацієнти по вісім годин стоять у черзі, щоб відкрити лікарняний. Водночас в інфекційних лікарнях вистачає вільних місць. Лікарі кажуть, що нинішня хвиля поки що легша за попередні.

Харківська область — у помаранчевій карантинній зоні, школярів знову відправляють на дистанційне навчання, а на прийом до сімейного лікаря не потрапити. Але є й хороші новини: ті, хто підхопив коронавірус, зараз рідше, ніж восени, потрапляють до лікарень. Смертельних випадків теж поменшало.

Цілий день у поліклініці

Нова хвиля епідемії накочується швидко. Ще наприкінці грудня у Харкові реєстрували 150-200 нових хворих щодня, зараз ця цифра вже тиждень перевалює за 1000 підтверджених випадків на добу. Харків'яни масово скаржаться на те, що у школах нема кому навчати дітей: вчителі на лікарняних. У деяких містах учнів відправляють на "дистанційку". Так вчинили у Змієві, перейшли на домашнє навчання дві школи у Первомайському, Харків поки що тримається.

Основний удар цього разу беруть на себе не інфекціоністи, а сімейні лікарі та терапевти. МОЗ рекомендує за перших ознак застуди, яка за симптомами не відрізняється від "Омікрону", звертатися до поліклініки. Зробити це не так просто. Запис на прийом через HELSI.me у Харкові розписано в середньому на два тижні вперед. Ті, кому потрібен лікарняний, йдуть на прийом до чергового лікаря. Там треба набратися терпіння — чекати доведеться довго.

"Після третьої години дня черга розтягнулася через весь перший поверх. Її хвіст час від часу вивалюється на ганок, відмерзає і йде додому. За розкладом чергові терапевти приймають до 19:00", — описує у соцмережах свої "пригоди" у поліклініці редактор "Суспільного" В'ячеслав Мавричев. За лікарняним він прийшов опівдні, потрапив на прийом о 20:00 — лікарі, попри закінчення робочого дня, продовжували працювати.

До чергового лікаря у поліклініці №11 довелося звертатися і пенсіонерці Людмилі Мірошник. Декілька годин у черзі — і їй дали направлення на безкоштовний тест на коронавірус. Результат, щоправда, довелося чекати майже тиждень — завантажено лабораторії. Діагноз підтвердився.

У 18-й поліклініці ситуація трохи краща — там у пацієнтів таки є шанс потрапити до сімейного лікаря.

поликлиника
Черга у 18-й поліклініці. Фото: Ліна Миронова

"Минулого тижня у лікарів було ще "спокійне життя", а на цьому почалося пекло. Я прийшла до поліклініки 24 січня на запрошення медсестри о 14:00, як виявилося, у живій черзі була тільки п'ятою. За мною швидко організувалася черга з 10 пацієнтів. Загалом у коридорі біля різних терапевтичних кабінетів було понад півсотні людей", — пише у Facebook Ліна Миронова.

Щоб здати аналізи або зробити рентген, потрібно відсидіти кілька годин у новій черзі, тому багато хворих вважають за краще заплатити за них у приватному медичному центрі.

"Знизилася летальність, що дуже радує"

Наразі, за спостереженнями медиків Обласної інфекційної лікарні, у регіоні циркулюють як "Дельта", так і "Омікрон". Однак пацієнтів у стаціонарах набагато менше, ніж було восени, коли "Омікрону" ще не було. У "інфекційці" із 180 ковідних ліжок зайнято 150, щодоби за останній тиждень надходить від 11 до 20 пацієнтів.

"За останні дні кількість пацієнтів збільшилася, але незначно. Наша лікарня працює у скороченому масштабі, тобто деякі відділення закриті, а лікарі та медсестри пішли за свій рахунок у відпустку", — розповів KHARKIV Today директор лікарні Павло Нартов.

Така сама тенденція спостерігається і в Обласному клінічному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту, більш відомому як Чорнобильська лікарня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частину пунктів вакцинації у Харкові закрили

"Кількість хворих після спаду почала збільшуватися. Зі 170 ліжок зараз зайнято 116, є пацієнти і у реанімації. У цій хвилі перебіг хвороби протікає легше. Знизилася летальність, що дуже радує", - розповіла виконувачка обов'язків директора лікарні Ірина Пирогова.

Наразі у "червоній" карантинній зоні знаходиться Івано-Франківська область, Рівненська перейде туди 27 січня. У "червоній" зоні закрито школи, театри та ресторани. Харкову це поки що не загрожує. Пік захворюваності у наших краях прогнозують на середину лютого.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.