Окупанти вимагають продавати майбутній урожай із полів Харківської області до Росії
Поки що умови співпраці з окупантами невідомі.
Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Громадою керують нещодавно представлений російський голова та призначений у квітні військовий комендант. Прислуговують їм місцеві колаборанти. Про це повідомили у Борівській селищній раді.
"Бойові дії на території громади не йдуть, але з Ізюмського напрямку постійно чутно звуки потужних вибухів та обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність окупаційних військ та ворожої техніки. Системи залпового вогню та ракетні установки рашистів працюють по позиціях ЗСУ і населених пунктах, підконтрольним українській владі", — поінформували там.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За добу у Харківській області загинули двоє жителів, семеро отримали поранення
У Боровській громаді розповіли, що люди в окупації залишаються без мобільного зв'язку та інтернету. Банківська система на території громади не працює, немає можливості перевести в готівку гроші. У обігу одночасно перебувають українські гривні та російські рублі. Місцеві жителі змушені переходити до натурального господарства та обмінної торгівлі, як у давнину до появи перших грошей.
"Лише нещодавно працівникам електричних мереж вдалося відновити електропостачання у Підвисокому, Мирному, Бахтині та Гороховатці. Тривають ремонтні роботи електромереж у Пісках-Радьківських", — поділилося місцеве керівництво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Балаклія просить допомоги України. Місто оголосили частиною Росії
У Борівській селищній раді повідомили, що днями окупаційна влада зібрала на нараду представників сільськогосподарських підприємств Борівщини, які залишилися під окупацією.
"Аграріям висунули такі вимоги: підготувати інформацію щодо кожного господарства, хто і скільки планує зібрати зернових культур, надати всі свої технічні засоби та ресурси для ремонту зруйнованих мостів, доріг та іншої інфраструктури на території громади. Водночас окупанти обіцяють сільгоспвиробникам допомогти продати свій врожай у Росію та організувати логістику. На яких умовах відбуватиметься процес купівлі-продажу, поки що невідомо. Та й можливості фермерських господарств після рашистських погромів та масового мародерства дуже обмежені”, — кажуть у Борівській громаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти мінують шляхи наступу ЗСУ у Харківській області
Там додали, загарбники дуже зацікавлені у відновленні залізничного сполучення на Борівщині, оскільки залізницею їм зручно постачати зброю, техніку, боєприпаси з Росії через Куп'янськ та Борову на територію Донецької області.
"Окупантам вдалося відновити залізничний міст у Новоплатонівці. А з Куп'янська до Москви вже курсує пасажирський потяг", — уточнило місцеве керівництво.
У Боровській селищній раді поінформували, місцевих жителів окупанти переконують, що Борівщина — це частина Бєлгородської області Росії, але їхні дії щодо адміністративного устрою захоплених територій сповнені протиріч.
"Так, днями вони "створили" на окупованих територіях тимчасову "адміністрацію Харківської області". У мережі з'явилося відео із засідання колаборантів Харківщини, де мер-зрадник Куп'янська Мацегора, мер-зрадник Вовчанська Степанець, призначений окупантами "мер" Ізюма Соколов та інші колаборанти обирають "голову тимчасової адміністрації "звільнених" територій Харківської області". Ним став 46-річний Віталій Ганчев, колишній міліціонер. Відомо, що у 2013 році він обіймав посаду заступника начальника Дергачівського райвідділу міліції, а потім переїхав до окупованого Луганська і працював там у структурах міліції терористичної організації "ЛНР". Залишається незрозумілим, якщо окупанти вважають наші землі частиною Бєлгородської області, як це у їхній уяві уживається з існуванням створеної ними "адміністрації Харківської області". Але хай там що, всі учасники зборів на відео вже заробили собі термін позбавлення волі від 15 років до довічного", — пояснили у Борівській громаді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гауляйтери Харківської області. Хто і як зрадив Україну
За даними місцевого керівництва, на Борівщині росіяни продовжують формувати перелік місцевих жителів нібито для надання грошової допомоги, для цього фотографують людей та збирають паспортні дані, таким чином проводять своєрідний перепис населення.
"За такою схемою у 2014 році на окупованих територіях Донецької та Луганської областей проводилася підготовка до так званого референдуму", — повідомили у Борівській селищній раді.