Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти вдарили ракетами по ліцею і вищому навчальному закладу на Харківщині

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Це вже не перший обстріл головного корпуса колишньої зооветакадемії, який пережив Другу світову війну.

"Іскандери" були запущені з території Бєлгородської області.

Пізно ввечері 19 червня окупанти вдарили балістичними ракетами по двох навчальних закладах Харківської області. Ракети були запущені близько 23:00 по Люботину і Малій Данилівці. У результаті постраждали будівлі Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту і Державного біотехнологічного університету (раніше - Харківська зооветеринарна академія).

За інформацією "Суспільного", зруйновані кілька корпусів ліцею у Люботині, по якому влучили двома ракетами. Відомо, що рятівники продовжують розбирати завали, постраждали кілька людей.

1
На ліцей окупанти спрямували дві високоточні ракети. Фото: Юрій Ларін.

У Малій Данилівці ракета влучила в майданчик перед центральним корпусом університету, від чого повилітали усі вікна, частково обрушилася стеля. Ніхто не постраждав.

Нагадаємо, щоночі, як за розкладом, окупанти відправляють на Харків від двох до семи ракет. ПВО не мають змоги їх збивати. Ракета влучає в ціль за хвилину.

Як пояснив перший заступник керівника Київської окружної прокуратури, "Іскандер" являє собою спеціальну установку, яка переміщується у будь-яку зручну точку та запускає снаряди. Снаряд швидко долає великі відстані, збити його важко.

"Відстань цього польоту від Бєлгорода до нас — дуже коротка, близько хвилини. Тобто, розуміємо, що фізично... І вона на такій летить відстані, що дуже важко протиповітряній обороні його, по-перше, зафіксувати, і, відповідно, збити. Щодня у них так, як по графіку. Характеризується швидкістю, наповненістю вибухової речовини, потужністю. Це велика дуже ракета, тому руйнування відповідні після неї", — сказав Шевцов.

За його словами, подібні руйнування зафіксували після обстрілу однієї зі шкіл Харкова. В України "Іскандерів" немає. Слідчі фіксують злочини окупантів, аби довести у суді, що Україну обстрілює Росія.

Як поінформував начальник слідчого управління ГУ МВС у Харківській області Сергій Болвінов, у будівлі вишу вибито 160 вікон, воронка глибиною 4 метри та діаметром 12 метрів.

Нагадаємо, окупанти знищили з 24 лютого близько 50 шкіл у Харкові, зруйновані корпуси багатьох вишів. Найбільше постраждав ХНУ ім. Каразіна.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.