Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти вбили двох жителів Гусарівки і спалили. Рідні їх упізнали

Фото: The New York Times
Рідні розшукували чоловіків майже місяць.

43-річного Олександра Походенка та 57-річного Миколу Писарєва вважали безвісти зниклими.

Двох жителів села Гусарівка — Олександра Походенка та Миколу Писарєва (припадають далекими родичами один одному) — знайшли наприкінці квітня вбитими у звільненій Гусарівці. Тіла направили до моргу міста Зміїв. Там їх упізнали сестра Походенка Оксана та родина Писарєва. Як з'ясували судмедексперти, Олександра Походенка застрелили, облили пальним та спалили, Миколі Писарєву перерізали горло. Про це пише The New York Times.

Як розповіла Оксана, востаннє вона бачила Олександра за день до початку війни — 23 лютого. Брат телефонував їй щодня, але жодного разу не згадав, що росіяни захопили село і що він десь ховався. З 14 березня зв'язок із ним обірвався.

Олександру Походенку було 43 роки, він працював водієм у мережі супермаркетів, жив на Салтівці у Харкові. Окупанти обстрілюють Салтівку з перших днів війни. Тому Походенко з дружиною та 3-річним сином втікали від обстрілів спочатку до невеликого містечка на сході, потім, коли росіяни зайняли це місто, — до села Гусарівка. Але й Гусарівку окупанти захопили. Сталося це на початку березня.

гус
Фото: The New York Times

Миколі Писарєву було 57 років, він працював будівельником. Як згадує дружина Писарєва, востаннє вона бачила чоловіка 15 березня, коли він виходив із дому за картоплею, щоб нагодувати восьмеро людей, які ховалися у підвалі його будинку від обстрілу. Олександр Походенко вирішив піти із ним.

"Вона згадала, що Походенко зупинив його, коли той збирався йти. "Дядько Колю, — сказав він, — дозвольте мені піти з вами". Двоє чоловіків вирушили і так і не повернулися", — пише NT.

Українська армія звільнила Гусарівку від окупантів 27 березня. Майже через місяць, 22 квітня, українські військові виявили два тіла, які, на їхню думку, належали Олександру Походенку та Миколі Писарєву. Трупи доставили до моргу Змієва. На сім'ї вийшли за паспортом Походенка, сторінки якого були обпалені, але на них можна було прочитати ім'я та прізвище, фото теж залишилося цілим, поряд з обличчям на паспорті була дірка від кулі.

Як писав KHARKIV Today, 27 березня Збройні сили України звільнили від окупантів село Гусарівка. Після визволення у селі почали проводити пошуки зниклих безвісти. 22 квітня у підвальному приміщенні одного з будинків знайшли тіла двох людей — чоловіка та жінки. Слідчі встановили, що під час окупації російські військовослужбовці їх катували, після цього спалили їхні тіла.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.