Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти в Ізюмі: хто ці люди?

Скрин: BIHUS info
Російські військові записали себе на відео за допомогою дрону.

Розслідувачі ідентифікували окупантів, що перебувають в Ізюмі, на відео з дрону.

Російські військові 45-ї окремої бригади спеціального призначення знімали відео, яке залишилось у пам'яті коптера. Українські журналісти ідентифікували особи окупантів. Це Семен Могильний, Максим Зенін та Олександр Комов. Відповідне розслідування опубліковано на каналі BIHUS info.

"У розпорядженні фонду "Повернися живим" виявився ворожий коптер з передка. Як — історія замовчує. У коптері знайшлася і карта пам'яті, а на ній — окупанти. Мабуть, калібруючи пташку, рашисти знімали і себе, і свої позиції. Рашисти, які настільки тупо спалили себе, виявилися спецурою, дуже елітною, дуже особливою, столичною", — пояснив журналіст Максим Опанасенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти обстріляли Харків забороненими боєприпасами

Дрон встиг зафільмувати територію Ізюмського приладобудівного заводу Харківської області, що знаходиться на виїзді з Ізюма, за кілька кілометрів від лінії фронту, та побите снарядами поле біля села Довгеньке (поряд з Ізюмом). Окупанти не можуть взяти Довгеньке кілька тижнів, тому інтенсивно його обстрілюють, пояснює Опанасенко.

Перший окупант, якого ідентифікували, — 21-річний Семен Могильний із міста Черкеськ (Росія). Він з дитинства підтримує козацькі організації, у 2019 році пішов до армії. Є мати Олена, 57 років, батько Віктор, 52 роки. Батько — тракторист-машиніст, останні роки працював на місцевому підприємстві водієм. Як з'ясували розслідувачі, батько та мати Семена — типові жителі російської глибинки, не шанують нічого козацького. Але тітка Світлана Астраухова активно підтримує політику Путіна і Кадирова.

"Семен досить юний, але легендарний у рідних краях. Ще в дитинстві Семен потрапив до складу місцевої "Козачої організації". Нагадаю: це ряджені, які вірять у свою спадковість і на кожному кроці кричать про "вільності", але водночас вірно служать путінським силовикам. Семен потрапив до столичного спецназу. 45-а окрема бригада спецпризначення, вона вважається молодою, але елітною: вже встигла повоювати в обох Чеченських війнах, у Грузії, допомогти в анексії Криму. До України ці недомосквичі заходили з різних флангів — бої у Київській області, на Донеччині, на Харківщині", — розповів Максим Опанасенко.

Другий ідентифікований окупант — Максим Зенін. Є дружина, 8-річна донька, його сім'я підтримує Росію.

"Максим спортсмен, батько, чоловік, солдат, десантник. Схоже, служба в житті Максима домінує, оскільки ось, наприклад, відео, яке рідні записали Максиму на День народження. Вони бажають йому "просування по службі, позачергові звання". Дружина Анастасія Зеніна, 30 років.Чекає на свого окупанта, займається вихованням 8-річної дочки Еліни, трохи записує тік-токи і шиє спідню білизну. Є ціле ательє, створене разом із сестрою Дар'єю. Базується у Пітері. У "Вконтакті" дружина Максима є учасницею закритої групи "45-а окрема бригада спецпризначення", — сказав журналіст.

Третій окупант на відео з дрону — це Олександр Комов з Воронежа. Як зазначив Максим Опанасенко, військовий перед відправленням на війну ретельно зачистив свої сторінки у соцмережах, про нього небагато інформації.

"Перед тим, як з відром і ліхтарем бігти по окупованому Ізюму, Олександр терся з чоловіками у войовничих позах, бився на рингу під егідою "Єдиної Росії". Створював переможні образи і ганяв на старих "Жигулях". Простіше кажучи, вів нормальне, як для Росії, юнацьке життя. Дружина Євгенія Комова, сім'я, собака. Теща — Інна Щебликіна. Євгенія, 27 років, з Воронезької області", — йдеться у розслідуванні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.