Один із військових комісарів Харківської області опинився у "рейтингу" найбагатших
НАЗК за пів року виявило у воєнкомів необґрунтовані активи на суму понад чверть мільярда гривень, слідства по багатьох фігурантах тривають.
Національне агентство з питань запобігання корупції під час проведення моніторингу способу життя керівного складу працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виявило необґрунтовані активи або ознаки незаконного збагачення на понад 255 млн грн. Цю суму виявлено лише за останні пів року у воєнкомів, матеріали справ стосовно яких передано до судів.
У переліку - колишній начальник Одеського обласного ТЦК Євген Борисов із незаконним збагаченням на понад 188 млн грн. Відомо, що його мати минулого року стала власницею вілли в Іспанії вартістю 3,7 млн євро. Його підлеглий, начальник сектору комплектування Одеського обласного ТЦК Денис Галушко, незаконно розбагатів на 14 мільйонів гривень. За даними НАЗК, його дружина, мати, теща і син стали власниками дороговартісного автопарку та нерухомості, не маючи на це доходів із законних джерел.
Також незаконне збагачення виявили у начальника Малинівського районного ТЦК Одеси Вячеслава Кушнерова на суму майже 47 млн грн. У власності його дружини, матері, тещі та сина була виявлена нерухомість та автопарк. Військком так і не зміг пояснити походження коштів представникам НАЗК.
У керівника Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолія Пікала знайшли нерухомості на понад 8,5 мілн грн. Його батько та дружина впродовж останніх років набули рухоме та нерухоме майно за кошти, законність походження яких довести не змогли.
У переліку військкомів, які забагатилися незаконним шляхом, опинився й один із керівників районних ТЦК на Харківщині. Поки що його ім'я не називається, але відомо, що він не зміг пояснити походження 11 мільйонів гривень статку. По ньому ще триває слідство.
У НАЗК зазначають, що одним із найпоширеніших способів збагачення воєнкомів є отримання ними неправомірної вигоди за надання військовозобов’язаним можливості уникнути мобілізації через визнання особи непридатною до служби рішенням ВЛК.
Нагадаємо, у вересні 2023 року Рада національної безпеки і оборони України доручила Уряду перевірити обґрунтованість прийнятих у період дії правового режиму воєнного стану рішень медико-соціальних експертних комісій та ВЛК щодо встановлення інвалідності й визнання непридатності до військової служби.
Як писав KHARKIV Today, Володимира Арапа звільнили з посади начальника Харківського терцентра комплектування 8 липня. 21 липня військкомом Харкова був призначений Віктор Павлюк.