Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 червня, 2021 - 11:35

Один з університетів Харкова отримав нову назву

Фото: Харьковский горсовет
Виш може отримати статус національного.

Йдеться про університет залізничного транспорту.

15 червня на засіданні вченої ради Українського державного університету залізничного транспорту прийняли рішення про перейменування вишу. Тепер він називається так — Український національний індустріально-технологічний університет імені Г. М. Кірпи. Про це повідомили у Харківській міськраді.

Підтримав рішення вченої ради про надання вишу статусу національного і його перейменування секретар Харківської міськради Ігор Терехов. Міська влада звернеться до Міністерства освіти України з відповідним клопотанням.

"Національний — це зовсім інший статус. Я вважаю, що у Харкові повинен з'явитися саме національний університет транспорту. Що стосується присвоєння університетові імені Георгія Кірпи. Я б дуже хотів, щоб університет носив його ім'я, тому що це був легендарний чоловік. Він дуже багато зробив для розвитку інфраструктури міста. наприклад, саме під його керівництвом у найкоротші терміни був побудований Палац спорту "Локомотив", яким сьогодні із задоволенням користуються всі харків'яни. Будемо докладати всіх зусиль, щоб це сталося якомога швидше", — пояснив Ігор Терехов.

Нагадаємо, 12 травня Кабінет міністрів підтрима пропозицію Міністерства освіти і науки про створення Державного біотехнологічного університету. До нього увійшли: Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

Однак для вишів новина стала несподіванкою. Незабаром колектив Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням відстрочити об'єднання чотирьох харківських вишів. Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва також не хотів ставати частиною об'єднаного вишу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.