Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Об'єднання вишів у Харкові: один з університетів називає це рейдерством і просить допомоги у Зеленського

Фото: ХНАУ им. Докучаева 
Трудовий колектив вважає, що об'єднання помилкове і шкідливе.

Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва не хоче ставати частиною Державного біотехнологічного університету, куди увійдуть ще три виші. За словами ректора аграрного університету, об'єднання пройшло за кулісами і схоже на рейдерське захоплення.

У середу, 26 травня, у виші пройшли збори трудового колективу, де всі були за те, щоб скасувати рішення уряду про створення Державного біотехнологічного університету шляхом об'єднання чотирьох харківських університетів. Для цього підготували звернення президенту Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, прем'єр-міністру Денису Шмигалю, міністру освіти і науки Сергію Шкарлету, міністру аграрної політики Роману Лещенку, а також голові Ради нацбезпеки і оборони Олексію Данилову. Про це KHARKIV Today повідомив ректор Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва Олександр Ульянченко.

"Категорично весь колектив, було з 350 чоловік 321 на зборах, одноголосно за скасування рішення уряду. Це рейдерське захоплення університету йде ... Людям захотілося землі і лісу ... Це всі розуміють. У нас 2,5 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь і 8, 5 тисячі гектарів лісових угідь — це на науково-дослідні цілі. Мені вже погрожували, там є група людей, вже прізвища ми знаємо", — пояснив ректор вишу.

За словами Ульянченка, в університетах, які хочуть об'єднати, є ласі шматки, які комусь знадобилися. Крім передачі звернень до влади, він обіцяє йти до суду.

"Все це було зроблено за кулісами [рішення про об'єднання — ред.], це рейдерське захоплення і дуже високі люди за ним стоять, але ми нічого не боїмося. Міністр парламентом обирався і, звичайно, його поставили у якісь рамки. Коли люди приходять — пройдисвіти справжні, хочуть захопити землю, ліс і все. У нас земля, ліс і в зооветеринарній академії, там [в технічному університеті сільського господарства ім. Петра Василенка — ред.] приміщення в центрі. На це приміщення претендували багато. Зараз будемо звертатися, до того ж, до адміністративного суду України. Будемо відстоювати права викладачів, студентів. Тут страждають всі через чиїсь меркантильні інтереси. Це не жарт, це вибух ядерної бомби для Харкова", — розповів ректор аграрного університету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр освіти розповів, навіщо об'єднали харківські виші

Ульянченко згоден з тим, що потрібно об'єднувати виші, але для цього варто знайти шляхи до об'єднання. Але не таким чином.

"Під тим, що потрібно об'єднувати, робити великі навчальні заклади, ми погоджуємося з цим, у нас територія тільки приміщень навчальних і гуртожитків 86 тисяч квадратних метрів. Ми можемо розмістити 10 тисяч студентів, у нас їх 3,5 тисячі. Будь ласка, давайте ми знайдемо шляхи як об'єднуватися", — повідомив ректор вишу.

У зверненні до влади, опублікованому на сайті вишу, сказано, що рішенням про об'єднання аграрний університет хочуть знищити.

"У ситуації, яка склалася, вступна кампанія до ХНАУ ім. В. В. Докучаєва знаходиться під загрозою зриву через стурбованість потенційних абітурієнтів та їх батьків інформацією про реорганізацію закладу і його подальше існування. Наслідком може бути неповноцінний набір до вишу і брак кадрів для аграрного сектора Харківської та іншої областей у майбутньому", — зазначено у документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо у Харкові об'єднують чотири університети?

Там відзначили, що якщо виш реорганізують, то він втратить ім'я вченого зі світовим ім'ям — Василя Докучаєва і статус національного.

"Втрата статусу національного порушує права здобувачів освіти і прямо суперечить закону "Про освіту", оскільки випускники отримають диплом державного закладу вищої освіти, вступивши до закладу вищої освіти зі статусом національного", — пояснили у зверненні.

Трудовий колектив, студенти, їхні батьки, інші зацікавлені люди і випускники ХНАУ ім. В. В. Докучаєва наполягають на скасуванні розпорядження уряду про створення Державного біотехнологічного університету, називають його помилковим і шкідливим для аграрної освіти, науки та національної безпеки держави в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського просять відстрочити об'єднання чотирьох харківських вишів

Як писав KHARKIV Today, 12 травня Кабінет міністрів підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки про створення Державного біотехнологічного університету. У новостворений виш увійшли Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.