Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Новомет" покращує склад шихти і планує запалити факел

На коксовому заводі "Новомет" тестують новий сорт вугілля, який поліпшить характеристики готового коксу.

За рахунок низького вмісту сірки це дозволить витримувати обсяг викидів на максимально низькому рівні.

"Уже зараз у нас викиди оксидів сірки, згідно з останніми вимірюваннями, у 100 разів нижче гранично допустимих концентрацій. Ми плануємо утримувати цей рівень і надалі. Однак використання подібного вугілля дає не тільки високоякісний кокс при низьких викидах, а й більшу кількість коксового газу. Тому, як тільки на підприємстві утворюється його надлишок - ми плануємо запалити факел для його допалювання", розповів головний інженер заводу "Новомет" Андрій Бондаренко, повідомляє "SQ".

Екологи відзначають це рішення єдино правильне у тому випадку, коли на підприємстві утворюється надлишок коксового газу. Факел гарантія того, що виробництво безпечне, а у атмосферу не потрапляють шкідливі речовини.

"На факелі коксовий газ згорає повністю. Після завершення процесу залишається вода у вигляді пари. Це важливо, адже основна складова цієї речовини водень, високі концентрації якого у поєднанні з киснем небезпечні. Саме тому надлишки коксового газу, за всіма технічними стандартами, повинні спалюватися в обов'язковому порядку", зазначив завідувач сектором Інституту екологічних проблем Георгій Гудков.

Зараз на підприємстві триває процес модернізації. Уже у жовтні планують запустити в роботу нову аспираційну установку у коксосортувальному цеху. Наступний етап модернізація біохімічної установки для очищення води.

* Шихта — суміш вихідних матеріалів, а у деяких випадках (наприклад, при виплавці чавуну в доменній печі) і палива у певній пропорції.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.