Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

НМТ-2025: у Харківській області стало більше абітурієнтів та пунктів тестування

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
У Харкові тести проводитимуть в укриттях шкіл, університетів та в метро.

17 травня перші 11-класники складатимуть Національний мультипредметний тест — своєрідну заміну зовнішнього незалежного оцінювання на час війни. Цьогоріч іспит з чотирьох предметів  триватиме чотири години.

У Харківській області другий рік учасники НМТ не перериватимуться на повітряні тривоги. Локації для іспиту обладнали лише в укриттях — цьогоріч їх більше, ніж в 2024-му.

Тести писатимуть навіть у метро

Останні два роки зростає кількість випускників, які складають Національний мультипредметний тест у Харківській області. У 2025-му їх — 14 200, на півтори тисячі більше, ніж минулого року, а в 2024, у свою чергу, було на 1000 більше, ніж  в 2023. Звісно, кількість 11-класників набагато менша, ніж до повномасштабної війни.

З цих учасників 7,5 тисяч — випускники шкіл Харкова, інші — абітурієнти з інших міст та сіл Харківської області, а також люди, що закінчили школу в інші роки, але тест не писали. На відміну від інших областей України, на Харківщині тестові іспити проводитимуть лише в укриттях. Це нововведення запровадили у 2024-му, коли повітряні тривоги в області могли тривати майже добу. У цьому році їх значно менше: минулого тижня сирени в Харкові лунали 63 години, тобто, в середньому по 9 годин на день. Але ризики того, що тестування перериватиметься повсякчас, все одно великі, тож вирішили не ризикувати на обладнати 40 укриттів в різних населених пунктах. Про їхнє розташування у Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти воліють не розповідати.

"Ми стараємося максимально наблизити ці центри до дітей, щоб їм було менше їздити. Ще 7 травня  абітурієнтам написали в запрошеннях адреси, а також те, що ця інформація конфіденційна. Вона нікому не потрібна, окрім дитини, не потрібно розголошувати її на увесь білий світ, зокрема "сусідній" країні", — пояснив KHARKIV Today причини секретності директор Центру Олександр Сидоренко.

школа
У підземних школах НТМ проводитимуть з червня. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

У Харкові ці локації більш-менш відомі: підземні школи, а також класи в метрополітені. Крім того, задіяно чимало укриттів в університетах — саме в них складатимуть тести у травні. Улітку, коли навчальний рік в підземних школах та метрокласах завершиться, тестування перенесуть до них. 

"Багато дітей з тих, які знаходяться у Харківській області і в Україні, виявили бажання приїхати та написати тести саме в Харкові. Минулого року Харків був єдиним містом, яке проводило мультипредметні тести тільки в безпечних локаціях. Жоден тест не переривався, разом з тим в деяких інших містах діти писали тести по 8 годин, бо були вимушені йти в укриття на час повітряних тривог", — розповіла директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко.

Основана сесія НМТ триватиме до 25 червня, додаткова проходитиме в період з 14 по 25 липня. До 30 липня всі знатимуть свої результати.

Як проходитиме тестування?

Усього в Україні на НМТ зареєструвалося 312 000 учасників, з них 21 тисяча складатимуть тест за кордоном  Випускники, які під час війни виїхали з України, можуть скласти НМТ там, де живуть. Цього року центри працюватимуть у 30 країнах світу.

11-класнику харківського ліцею Гавриїлу, який живе у польському Вроцлаві, пощастило: Центр оцінювання якості освіти працює в його місті, тож нікуди їхати не треба. Але реєструватися на тестування треба було раніше, ніж однокласникам з Харкова.

"Я зареєструвався за допомогою нашого українського додатку "Дія", це було не дуже довго, десь хвилин 10. Поспішав зареєструватися якнайшвидше, адже за кордоном неймовірно малий ліміт місць, тому робив це у перші хвилини початку реєстрації. Складатиму тест 12 червня у спеціально відведеній школі", — розповів Гавриїл KHARKIV Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час війни кількість учнів у школах Харкова зменшилася на 20%

І для учнів, що писатимуть тест у Харкові, і для тих, хто складає його за кордоном, завдання однакові. НМТ складається з двох блоків: перший — математика та українська мова, другий — історія та предмет за вибором. Між ними буде перерва.

"Ось ця перерва двадцятихвилинна не призначена для того, щоб щось повторювати. Вона призначена для того, щоб перепочити, переключитися. І для цього важливо дати з собою дитині якийсь перекус", — радить директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

З минулого року в іспитах майже нічого не змінилося, хіба що завдання з історії включають в себе курс всієї середньої та старшої школи. Як і минулого року, четвертим предметом більшість вступників обирає англійську мову — 115 000 чоловік. Про це пише  ZN.UA  з посиланням на заступника міністра освіти Михайло Винницького. Як і раніше, фізика та хімія — аутсайдери серед старшокласників, їх обрали четвертим предметом відповідно дев'ять та три тисячі учасників тестування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.