Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нідерланди передали Харкову автівку для гасіння аеродромів

Фото: ГУ ДСНС у Харківській області
Автомобіль аеродромного гасіння може вмістити десять тонн води.

Автівки допомагатимуть під час аварійно-відновлювальних робіт та гасіння пожеж.

20 лютого українські та нідерландські благодійники передали аварійно-рятувальному загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Харківській області автомобіль аеродромного гасіння та шість вантажних автомобілів.

Як розповів начальник Харківського гарнізону ДСНС Олександр Волобуєв, із початку війни, коли особовий склад гарнізону перевели на посилений варіант несення служби, було недостатньо пожежної техніки, реманенту та захисного бойового одягу.

Допомогу надавали благодійники, волонтери та держава. Однак все ще потрібні були автомобілі з великим обсягом води та вогнегасних речовин, а також вантажні автомобілі для розбору завалів. Сьогодні автівки нарешті прибули.

"Ми в процесі експлуатації відпрацюємо всі форми роботи. Автомобіль аеродромного гасіння, у нас такого ще автомобіля не було, надасть велику допомогу. Тому що коли ворог обстрілював місто Харків, коли Північна Салтівка залишалася без води, в умовах того, що ворог відключав зв'язок — і мобільний, і радіозв'язок, і об'єкти критичної інфраструктури, не було електроенергії, протипожежного водопостачання, й автомобілі з великим обсягом вогнегасних речовин на той час були дуже актуальні. Та й сьогодні вони теж нам надають допомогу", — сказав Олександр Волобуєв.

Автівки залучать до перевезення вантажів під час аварійно-рятувальних робіт, транспортування гуманітарної допомоги, а також для гасіння вогню водою на великих і затяжних пожежах. Автомобіль аеродромного гасіння вміщує понад десять тонн води.

"Даний автомобіль аеродромний, для гасіння пожеж на аеродромі. Але в даних умовах може використовуватися також для гасіння об'єктів інфраструктури, нафтопереробних об'єктів із наявністю легкозаймистих речовин. Також може застосовуватися для підвозу води. У даному автомобілі — більше десяти тонн води, й в разі нестачі води на якійсь надзвичайній ситуації або пожежі даний автомобіль може забезпечити певною кількістю води", — розповів начальник чергової зміни ГУ ДСНС у Харківській області Владислав Вінніков.

Як писав KHARKIV Today, на початку січня рятувальники Харківського гарнізону отримали спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль САРМ-В. Його використовують для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час війни, пошуку людей та надання їм медичної допомоги.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.