Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Незаконний видобуток піску зупинили у Харківській області (відео)

Державі завдано збитків на десятки мільйонів гривень.

Правоохоронці кажуть, що фірмі виділили ділянку для видобутку піску площею 2,5 гектара, але вона зайняла другу — у чотири рази більшу. Документів на розробку кар'єру не було.

На території Роганської об'єднаної територіальної громади (землі Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва і запасу сільгосппризначення) припинили роботу кар'єру. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Кар'єр охоплює площу близько 10 гектарів. Як виявилося, підприємству виділили меншу площу, але воно почало видобуток піску зовсім на іншій ділянці. 26 травня територію оглянули, вилучили чотири одиниці спецтехніки, вісім вантажних автомобілів, документацію і чорнові записи.

"Підприємство, маючи дозвіл на видобуток корисних копалин і отримавши в оренду земельну ділянку площею 2,5 гектара, почало видобуток піску взагалі на іншій земельній ділянці, на яку відповідних дозвільних документів на зазначену діяльність не було", — пояснили у прокуратурі.

песок

Слідчі порушили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 240 (порушення правил використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно, також встановлюють причетних до видобутку кар'єру.

песок

З кар'єру взяли зразки ґрунту і піску. Після проведення експертизи встановлять суму збитків, заподіяних державі незаконним видобутком піску.

"За попередніми даними, державі завдано збитків на мільйони гривень", — зазначили у прокуратурі.

У Службі безпеки України говорять про десятки мільйонів гривень збитку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.