Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Невідомі від імені начальника ХОВА збирають гроші на ЗСУ

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
ХОВА звернулася із заявою до правоохоронців.

У Харківської обласній військовій адміністрації заявили про фейкову інформацію, які невідомі поширюють імені начальника ХОВА Олега Синєгубова.

Це листи до підприємців. Зокрема, фейковий лист від 27 травня відправили фізичній особі-підприємцю Дмитру Кривку. У ньому сказано, що начальник ХОВА Олег Синєгубов нібито вимагає надати благодійну грошову допомогу українській армії. Далі наведений розрахунковий рахунок у "ПриватБанку", куди треба відправити гроші, отримувачем указаний Євгеній Олександрович Кущ. За надання допомоги обіцяють пільгу щодо податку на прибуток. У листі заявляють, що свої дії ХОВА начебто узгодила з Президентом України та Верховною Радою.

"Шановний Дмитро Олександрович, Харківська обласна державна адміністрація в особі голови обласної державної адміністрації — начальника обласної військової адміністрації Синєгубова Олега Васильовича, керуючись ст. 14 Закону України "Про оборону України", указом президента від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", звертається до Вас з наполегливою вимогою здійснити дії щодо прийняття участі у програмі надання благодійної грошової допомоги Збройним силам України, — сказано у листі. — Передана вами сума благодійної допомоги надасть вам можливість скористатися правом на отримання податкової пільги, а саме зменшити податок на прибуток пропорційно внесеної благодійної суми у звітному періоді...".

Однак поширювана інформація виявилася фейковою. У ХОВА зазначили, що таких документів не розсилають.

"Невідомі особи від імені Харківської обласної військової адміністрації поширюють неправдиву інформацію щодо зборів на Збройні сили України. Наголошуємо! Такі документи від імені ХОВА не розсилалися! Харківська ОВА вже звернулася з відповідною заявою до Головного управління поліції в Харківській області та СБУ", — повідомили у ХОВА.

Згідно із сервісом "Oпендатабот", за адресою, зазначеною у листі, зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю "Смайлтек", директором та одним із власників якого є Дмитро Кривко. Основним видом його роботи є інша діяльність у сфері охорони здоров'я.

з
Скрин: ХОВА

Як писав KHARKIV Today, росіяни поширюють фейк про облаштування шпиталю у харківському коледжі. У проросійському пабліку брешуть про "прикриття" військового об'єкту.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.