Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нерухомість у Лондоні: у кого з харків'ян виявили квартири за мільйони

Иллюстративное фото: Слідство інфо
Нерухомістю за кордоном володіє Олександр Ярославський.

Журналісти-розслідувачі знайшли офшорний бізнес і нерухомість українських політиків і бізнесменів за кордоном.

У харківського олігарха Олександра Ярославського є нерухомість у Лондоні. Про це пише "Слідство.Інфо" з посиланням на Pandora Papers.

"Майном у самому серці Лондона володіє і український бізнесмен і колишній співвласник "Укрсиббанку" Олександр Ярославський ... ", — сказано у розслідуванні.

Однак про яку саме нерухомість йдеться, у розслідуванні не вказано. Олександр Ярославський не приховує, що більшу частину часу живе з сім'єю у Лондоні, його діти ходять в англійську школу.

Знайшли нерухомість у столиці Великобританії і у дочки ексхарків'янина Бориса Ложкіна (був головою Адміністрації президента за Петра Порошенка).Так, за даними розслідувачів, Анастасія Ложкіна володіє квартирою вартістю 4,6 мільйона доларів. До того ж, купила вона її 16 червня 2014 року, на шостий день після призначення Бориса Ложкіна головою АП. Нерухомість Анастасія придбала недалеко від Університетського коледжу Лондона, де вчилася за гроші, які позичила у фірми власного батька Future Definite Holdings Limited.

Як відзначили у "Слідство.Інфо", Pandora Papers — найбільша колаборація журналістів-розслідувачів. До розслідування про офшорний бізнес і нерухомість політиків і бізнесменів підключили журналістів з 117 країн світу. Розслідуванням займалися більше року. Журналісти виявили 681 анонімного власника нерухомості у Великобританії (всього 1500 об'єктів нерухомості загальною вартістю 5,5 мільярда доларів).

Серед власників — як мінімум десятеро українців. Крім Олександра Ярославського, це — Сергій Шефір (перший помічник президента Володимира Зеленського; обидві квартири у Лондоні вартістю понад 5 мільйонів доларів); Ринат Ахметов (олігарх; літак Falcon 7X вартістю понад 50 мільйонів доларів).

Також лондонську нерухомість вирахували у Геннадія Боголюбова (бізнес-партнера Ігоря Коломойського), дочки Сергія Ківалова (екснардепа і колишнього голови Центральної виборчої комісії). Офшорну компанію у Криму виявили у Олександра Гереги (член парламентської партії "За майбутнє").

Як писав KHARKIV Today, Олександр Ярославський не вважає себе олігархом. Бізнесмен заявив, що його цікавить тільки бізнес і футбол, а закон про деолігархізацію він вітає.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.